sobota, 14 września 2013

W stronę natury . . .

. . . czyli zaczynam własną produkcję kosmetyków ;)
 
Wiele razy zawiodłam się na kosmetykach pielęgnacyjnych, ale czarę goryczy przelał złuszczający żel do mycia twarzy Clean&Clear, który stosowałam 2 miesiące a nie zauważyłam żadnej korzystnej zmiany w mojej cerze. W związku z tym postanowiłam, że sama sobie zrobię olejek myjący. W niedługim czasie postaram się zamieścić instrukcję wykonania olejku.
 
źródło: Mazidła.com

A tak Mazidła.com przekonują dlaczego warto wykonać własny kosmetyk:
 
ZDROWO – własnoręcznie wykonane kosmetyki mają prosty skład i zawierają głównie surowce pochodzenia naturalnego lub uzyskane metodami biotechnologicznymi. Nie zawierają zbędnych, nie przynoszących skórze żadnych korzyści lub wręcz szkodzących jej składników typu wypełniacze, syntetyczne substancje barwiące, wybielające i zapachowe, które są powszechnie stosowane przez przemysł kosmetyczny celem uzyskania poprawy estetyki i właściwości aplikacyjnych gotowego wyrobu kosmetycznego.
SKUTECZNIE – stosujesz substancje aktywne o naukowo udowodnionym działaniu i w ilości gwarantującej skuteczność. W gotowych kremach kluczowe substancje aktywne są często stosowane w minimalnych ilościach i jako chwyt reklamowy.
TANIO - mieszanie własnych mazideł to w ogólnym przeliczeniu znacznie tańszy koszt, niż zakup drogich, markowych produktów. Płacisz tylko za skuteczne i zdrowe składniki, a nie za reklamę i luksusowe opakowanie.
INDYWIDUALNIE - składniki i formulacje dobierasz indywidualnie, wg aktualnych potrzeb skóry. Jeśli masz wrażliwą lub trądzikową cerę unikasz składników, które w gotowych kremach są przyczyną twoich problemów ze skórą.
UNIKATOWO – pielęgnując skórę własnoręcznie wykonanymi kosmetykami masz niepowtarzalną okazję stosować unikalne i cenne składniki kosmetyczne, które przez przemysł kosmetyczny wykorzystywane są bardzo rzadko, np. hydrolaty, nierafinowane oleje i masła, egzotyczne glinki, naturalne olejki eteryczne.
KREATYWNIE - mieszanie własnych mazideł to świetna i kreatywna zabawa oraz źródło satysfakcji, że samemu udało nam się wykonać tani i skutecznie działający kosmetyk dobrany do indywidualnych potrzeb.
 
Ale mamy również minusy:
 
-kosmetyk może czasami nie wyjść, dlatego warto zrobić mniejszą ilość kosmetyku, w razie wpadki poniesiemy mniejsze straty ;)
-samokształcanie, musimy mieć podstawową wiedzę o stosowanych półproduktach (emulgatorach, konserwantach itp.)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...