piątek, 10 stycznia 2014

Femina Perfecta Fresh - preparat do higieny intymnej RECENZJA

        Probiotyczny preparat do higieny intymnej Femina Fresh Perfecta otrzymałam w ramach współpracy z Face&Look. Wybór odpowiedniego preparatu do higieny intymnej jest bardzo ważny, ponieważ pozwoli nam uniknąć chorób układu rodnego czy moczowego.Informacje od producenta:
           Unikalne połączenie probiotyków tj. szczepów bakterii L.casei i L.acidophilus i prebiotyków, kwasu mlekowego oraz undecylenianu powoduje, że preparaty pomagają przywrócić i utrzymać fizjologiczne ph okolic intymnych, co wzmacnia i odbudowuje naturalną barierę ochronną oraz zapobiega rozwojowi organizmów patogennych. Zmniejszają ryzyko infekcji wywoływanych drobnoustrojami (bakteriami, grzybami). Regularne stosowanie preparatów powoduje sukcesywne zasiedlanie miejsc intymnych bakteriami probiotycznymi, zapobiegając rozwojowi niepożądanych mikroorganizmów.
Płyn do higieny intymnej Fresh polecany jest do stosowania:
 • przed i po korzystaniu z basenu, sauny, jacuzzi,
 • podczas podróży i utrudnionej higieny,
 • po depilacji okolic intymnych,
 • przy problemach z upławami.
  Sprzyja stymulacji i odbudowie dobroczynnej mikroflory ochronnej i redukuje dyskomfort. Wyciąg z żurawiny wykazuje działanie odświeżające i ochronne. Regularne stosowanie powoduje sukcesywne zasiedlanie miejsc intymnych bakteriami probiotycznymi, zapobiegając rozwojowi niepożądanych mikroorganizmów. Dodatkowo D-pantenol łagodzi mikropodrażnienia.

  pojemność:  300 ml
  cena: ok. 13 zł

  Skład:
       Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glycerin, Sodium Chloride, Glyceryl Oleate, Undecylenamidopropyltrimonium Methosulfate, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Polymnia Sonchifolia Rood Juice, Maltodextrin, Lactobacillus, Panthenol, Lactic Acid, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum.

  Moja opinia:

  Opakowanie:
         Bardzo wygodna plastikowa butelka z pompką. Nie miałam problemu z dozowaniem odpowiedniej ilości preparatu. Jeśli przekręcimy pompkę w pozycję STOP, mamy pewność że preparat nie rozleje nam się podczas podróży.


  Skład:
        Przyznam szczerze, że kiedy przeczytałam na opakowaniu produktu zdanie " Nie zawiera mydła, barwników, parabenów, SLS i PEG. ", byłam zachwycona. Do czasu jednak, aż przeczytałam skład. Na drugim miejscu mamy Sodium Laureth Sulfate, czyli nic innego jak SLS. O co więc chodzi? Nie rozumiem po co wprowadzać w błąd konsumenta? Poczułam się po prostu oszukana :(


         Mieszane uczucia wzbudza we mnie Disodium EDTA oraz DMDM Hydantoin. Z jednej strony substancje te są dopuszczone jako substancje konserwujące w kosmetyce, z drugiej w opracowaniu dr Różańskiego czytamy: " Disodium EDTA (...) działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży." oraz "DMDM Hydantoin (...) Wydziela rakotwórczy i drażniący formaldehyd. Działa szkodliwie na gruczoły ekrynowe i apokrynowe, zaburza czynności gruczołów łojowych i hormonalnych (dokrewnych). U dziewcząt i młodych kobiet niektóre metabolity tego związku wywołują nadmierne owłosienie, podobnie jak  dwufenylohydantoina. Wywołuje stany zapalne skóry. Może powodować nowotwory. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży. 
       Kolejne "perełki" to: Methylchloroisothiazolinone oraz Methylisothiazolinone. Składniki te są dopuszczone do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu, ponieważ mają działanie alergizujące oraz oddziałują na układ nerwowy. Nie polecane podczas ciąży i karmienia piersią. 
          Na plus zaliczam, że w produkcie mamy probiotyki, prebiotyki, kwas mlekowy czy pantenol.

  Konsystencja, wydajność, zapach:
         Konsystencja żelowa i pół lejąca, jednak możemy nabrać płyn na dłoń bez obawy, że nam spłynie. Zapach delikatny, przyjemny, aczkolwiek trudny do zidentyfikowania. Preparat bardzo dobrze się pieni i bezproblemowo spłukuje. Dzięki pompce dozującej kosmetyk jest wydajny, jedna aplikacja starcza w zupełności do umycia okolicy intymnej.

  Działanie:
         Muszę zaznaczyć, że nie mam skłonności do infekcji czy otarć, więc nie jestem w stanie stwierdzić, jak płyn Femina Perfecta Fresh się spisuje w tym względzie. Preparat  nie podrażnia, bardzo dobrze myje i pozostawia odświeżone na długi czas okolice miejsc intymnych.

  Reasumując:
       Gdybym nie przeczytała składu, przyznałabym zapewne maksymalną ilość punktów, a tak przyznaję 4 z dużym minusem. Jestem zawiedziona, pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne a teraz zastanawiam się, czy stosować dalej ten preparat.

  PUNKTACJA:  4-/6

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...