piątek, 11 kwietnia 2014

Przeczytane 3/2014

Kiepsko :( ale zawsze coś. Myślę, że w kwietniu powinnam nadrobić zaległości czytelnicze. Wyzwanie roku "Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu" nadal aktualne, jeszcze się nie zniechęciłam. EDIT: Nie liczę okładek, więc 1 cm = 199 stron.


PODSUMOWANIE - MARZEC
przeczytane książki: 4
ilość stron: 1372
średnio dziennie stron: 44
wysokość stosu książek:  6,9 cm
książka miesiąca: Robert J. Szmidt "Apokalipsa według Pana Jana"
klapa miesiąca: brak


Przeczytane tytuły:


- "Apokalipsa według Pana Jana" Robert J. Szmidt - " Dwa lata po wyniszczającej wojnie atomowejze schronów ukrytych pod masywem Ślęży wychodzą pierwsi żołnierze. Ku ich zdumieniu, w zniszczonym nuklearną pożogą Wrocławiu nadal żyją ludzie...". Uwielbiam czytać o miejscach, które dobrze znam. Nie przepadam za powieściami Science Fiction, ale akurat nie miałam nic innego pod ręką ;) Książka okazała się ... książką miesiąca. 

- "Tajemnica Christine Falls" Benjamin Black - " Wszystko zaczyna się od śmierci młodej, pięknej dziewczyny, Christine Falls, i sfałszowanego aktu zgonu ...". Nawet niezła, ale nie zapada szczególnie mocno w pamięci.

"Echo Park" Michael Connelly -  W 1993 roku Marie Gesto wyszła z supermarketu i ślad po niej zaginął. Prowadzący śledztwo Harry Bosch nie zdołał ustalić co się z nią stało, a nierozwiązana zadadka nigdy nie przestała go prześladować. Po latach detektyw dowiaduje się o aresztowaniu mordercy, którzy zamierza się przyznać do kilku innych zbrodni, chcąc dzięki temu uniknąć kary śmierci. Wśród swoich ofiar wymienia Marie Gesto. Bosch...". 


- "Statek" Stefan Mani - "Hipnotyzująca, wstrząsająca historia, statek pełen złoczyńców, koszmar morskiego żywiołu... Frachtowiec „Per Se" płynie z Islandii do Surinamu. Jego załoga to dziewięciu mężczyzn, z których każdy coś ukrywa, a tylko jeden z nich zna prawdziwą historię statku. Gdy wskutek sabotażu jednostka traci łączność ze światem i zaczyna dryfować, zdani na siebie marynarze muszą podjąć walkę z żywiołem, własny... ". Trochę dziwna, nierealna, ale czyta się bardzo dobrze.


PODSUMOWANIE ROCZNE
przeczytane książki: 18
ilość stron: 7259
średnio dziennie stron: 80
wysokość stosu książek: 36,9 cm

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...