piątek, 6 czerwca 2014

Przeczytane 5/2014

W ramach kontynuacji akcji "Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu" przedstawiam książki, które udało mi się przeczytać w maju.


PODSUMOWANIE - MAJ
przeczytane książki: 6
ilość stron: 3288
średnio dziennie stron: 106
wysokość stosu książek:  16,5 cm


Przeczytane tytuły:


- "Zemsta najlepiej smakuje na zimno" Joe Abercrombie " Okrutny wielki książę Orso zaciekle zmaga się ze skłóconą Ligą Ośmiu i wykrwawia kraj. [...] Zwycięstwa Monzy uczyniły ją sławną — nieco zbyt sławną jak na gust jej pracodawcy, który każe ją strącić z górskiego szczytu. Zdradzonej Monzie pozostają jedynie strzaskane ciało i paląca żądza zemsty. Bez względu na cenę, siedmiu ludzi musi umrzeć. " 

- "Bohaterowie" Joe Abercrombie "Dla chwały... Dla zwycięstwa... Dla przetrwania... Powiadają, że Czarny Dow zabił więcej ludzi niż zima, i wspiął się na tron Północy po górze usypanej z czaszek. Król Unii, wyjątkowo zawistny sąsiad, nie ma zamiaru z uśmiechem przyglądać się, jak Dow pnie się jeszcze wyżej. Wydał rozkazy i wojsko już brnie przez północne błota. Trzy dni krwawej bitwy zdecydują o losie Północy. Jednak gdy po obu stronach szerzą się intrygi, szaleństwo, kłótnie i małostkowa zawiść, trudno liczyć na to, że zwyciężą najszlachetniejsze serca, czy nawet najsilniejsze ręce... "

- "Czerwona kraina" Joe Abercrombie "Spalili jej dom. Porwali jej brata i siostrę. Ale zbliża się czas zemsty. Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę. Pościg powiedzie ją przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy…" 

- "Joyland" Stephen King "Student college’u, Devin Jones, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. W momencie, kiedy wydaje mu się, że nic gorszego mu się już nie przytrafi, okaże się, że będzie zmuszony zmierzyć się z czymś dużo bardziej przerażającym niż myślał: brutalnym morderstwem sprzed kilku lat i losem umierającego dziecka, którego życie nie oszczędzało i któremu nie dane było doświadczyć uroków dzieciństwa. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam..."  

- "Oskarżony" Lisa Bellentyne -  "Ośmioletni chłopiec zostaje znaleziony martwy na placu zabaw. 
Jego, o trzy lata starszy, sąsiad zostaje oskarżony o przestępstwo. Na czele obrony staje adwokat Daniel Hunter, mistrz przegranych spraw. Poruszający i trzymający w napięciu thriller psychologiczny o ciemnej stronie każdego z nas. Bada powiązania jakie łączą nas z przeszłością i odpowiada na pytanie czym jest wina. "

- "Rycerz siedmiu Królestw" George R.R. Martin "Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi – to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg."


PODSUMOWANIE ROCZNE
przeczytane książki: 31
ilość stron: 13010
średnio dziennie stron: 86
wysokość stosu książek: 65,4 cm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...