czwartek, 10 lipca 2014

Przegląd odżywek do paznokci - LAURA CONTI

Dzięki uprzejmości pani Barbary z firmy COLORIS miałam okazję poznać dwie odżywki do paznokci marki Laura Conti -  nawilżającą odżywkę z olejkiem z alg oraz odżywkę z diamentowym pyłemInformacje od producenta:

Nawilżająca odżywka z olejkiem z alg.
Regeneruje suche, łamliwe paznokcie. Odżywka w postaci lakieru doskonale przywiera do płytki paznokcia. Uelastycznia i nawilża paznokcie zmniejszając ich kruchość spowodowaną przesuszeniem.
Sposób użycia: 1 stosować jako bazę wyrównującą pod lakier kolorowy. 2 jako samodzielny lakier bezbarwny w manicure naturalnym.
pojemność: 12 ml
cena: 9,49  zł

Preparat z diamentowym pyłem maksymalnie utwardza i wzmacnia płytkę paznokciową.
Poprawia jakość i trwałość lakieru na paznokciach nadając im tym samym dodatkową ochronę. Użyty jako top coat nadaje niepowtarzalny blask , ożywia kolor oraz zapobiega odpryskiwaniu.
Sposób użycia: 1 Stosować jako samodzielny lakier bezbarwny, nakładając 2 warstwy. 2 Jako warstwę nawierzchniową na kolorową emalię.
pojemność: 12 ml
cena:  9,49 zł

Skład:

Moja opinia:

Opakowanie:
Odżywki znajdują się standardowej buteleczce o pojemności 12 ml, wykonanej z masywnego, matowego, lekko oszronionego szkła. Pędzelek bardzo wygodny o średniej grubości. Dodatkowo nasza odżywka zapakowana jest w kartonik, na którym umieszczono wszystkie niezbędne informacje.

Skład:
Jako toksyczny kwartet w lakierach do paznokci wymienia się nitrocelulozę, ftalan dibutylowy, formaldehyd oraz toluen. A co mamy w naszych odżywkach? Nitroceluloza- jest, ftalan dibutylowy - nie ma, formaldehyd - nie ma, toluen - nie ma.  Nie mamy 3 z 4 potencjalnie toksycznych składników, a więc całkiem nieźle.

W "Wiadomościach Kosmetycznych" z marca 2008 roku {Nr 3(21)} znalazłam takie oto cechy lakieru doskonałego:
• Jednorodność preparatu: brak zmętnień, rozwarstwień, „osiadania” pigmentów
• Dobre własności reologiczne: lepkość, płynność, jednorodność podczas aplikacji, łatwość rozprowadzania
• Szybkość wysychania: wyschnięcie w ciągu 2-3 minut, uzyskanie pełnej twardości powłoki maksymalnie 10 min (optymalnie 5-7 min)
• Trwałość: minimum 3-4 dni
• Dobre własności uzyskiwanego filmu: odporność na ścieranie, trwały połysk po wyschnięciu, gładka, elastyczna warstwa o odpowiednich zdolnościach kryjących
• Brak negatywnego wpływu na płytkę paznokcia: wysuszania płytki, pozostawiania śladów po usunięciu


Postanowiłam zanalizować odżywki Laura Conti również w oparciu o powyższe cechy.

Właściwości reologiczne:
Zarówno odżywka z olejkiem z alg, jak i odżywka z diamentowym pyłem bardzo łatwo i przyjemnie rozprowadza się na paznokciach. Gęstość i lepkość kosmetyków jest idealna.

Szybkość wysychania:
W obydwu odżywkach są to maksymalnie 3 minuty, więc dość krótko.

Trwałość:
Co ciekawe większą  trwałość ma odżywka z olejkiem z alg, spokojnie wytrzymała u mnie 4 dni. Odżywka z diamentowym pyłem utrzymuje się na paznokciach maksymalnie 3 dni.

Wygląd paznokci:

nawilżająca odżywka z olejkiem z alg
jak widać na poniższym zdjęciu paznokcie ładnie błyszczą. Nie mam z nimi dużych problemów, więc nie wiem , jak odżywka sprawdziłaby się przy łamliwych paznokciach. Płytka paznokcia jest gładka i miła w dotyku, nie uległa wysuszeniu.


odżywka z diamentowym pyłem
posiada diamentowy pyłek, który jest zauważalny gołym okiem. Wygląda to efektownie zarówno przy zastosowaniu preparatu , jako warstwy nawierzchniowej na lakier kolorowy, jak i stosując odżywkę jako lakier bezbarwny. Płytka paznokcia bardzo ładnie się błyszczy i mieni w promieniach słonecznych.


Wspomnę jeszcze , że Laura Conti ma aż 9 odżywek do paznokci, więc każdy może dobrać coś dla siebie.

Zapraszam do odwiedzenia FanPage'u Laura Conti
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...