sobota, 29 listopada 2014

Mnóstwo zabawy z wydawnictwem AWM

Kochani, jeśli ktoś nie ma pomysłu na świetny prezent Mikołajkowy dla chłopca (i nie tylko), to polecam serdecznie książeczki Wydawnictwa AWM. Mój synek miał okazję "testować" dwie książeczki Kiedy dorosnę będę ... mechanikiem oraz Pojazdy w akcji.


Kiedy dorosnę będę ... mechanikiem.

Informacje:
Wydawnictwo: Wydawnictwo AWM
Ilustrator: Krzysztof Kozera
Objętość: 16 stron + 2 karty z naklejkami
Okładka: miękka, uszlachetniona folią
Dodatki: naklejki
Format: 265 x 195 mm
Cena:  7,99 zł 
"KIEDY DOROSNĘ to nowa seria wydawnicza skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W przystępny i interesujący sposób przedstawia popularne zawody i profesje. 77 naklejek i 16 kolorowych stron z zagadkami gwarantują wspaniałą zabawę!   Ciekawski mały Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania: Czym zajmuje się mechanik samochodowy? ∙ Jakie narzędzia potrzebne są w warsztacie? ∙ Jak wymienić koło w aucie."


Synek jest na etapie rozkręcania wszystkiego co się da i wszechobecnego pytania " Co jest w środku?". Uwielbiamy i mamy wszelkie śrubokręty płaskie, krzyżaki, wiertarki, młotki, klucze francuskie itp. Wszystko, co może przydać się małemu mechanikowi ;) Książeczka z serii Kiedy dorosnę bardzo nam się spodobała. Znajdziemy tu mnóstwo odpowiedzi na nurtujące kilkulatka pytania.


Sama oprawa książeczki jest bardzo ładna. Kartki są porządnej jakości i wielokrotne przewracanie ich, w te i wewte, nie niszczy ich. W środku znajdziemy dwie karty z nalepkami. Zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiedniej naklejki do pustego miejsca zostawionego w książeczce.Na poniższym zdjęciu przedstawiłam, jaki pojazd "zbudował" mój mały mechanik, po lekturze książeczki ;)


Pojazdy w akcji.

Informacje:
Wydawnictwo: Wydawnictwo AWM
Ilustrator: Krzysztof Kozera
Objętość: 48 stron + 8 kart z naklejkami
Okładka: miękka, uszlachetniona folią
Dodatki: naklejki
Format: 210 x 270 mm
Cena:  20,00 zł 
"Jak wygląda w środku wóz strażacki? Co to jest monster truck? Karetki i śmigłowce ratunkowe - wozy strażackie - wozy policyjne - śmieciarki - odśniezarki - pojazdy komunalne - samochody wojskowe - wyścigówki - monster trucki - kampery i inne... Wszystko o pojazdach w akcji! Ciekawostki, ważne informacje, a do tego łamigłówki, labirynty i zadania z naklejkami. Ponad 180 naklejek!"


Tym razem poznawaliśmy pojazdy w akcji :) Mamy okazję poznać nie tylko pojazdy ratunkowe jak karetka, helikopter medyczny, czy straż pożarną, ale wiele innym codziennych i niecodziennych pojazdów. Większość synek znał, ale część była sporym zaskoczeniem również dla mnie. Przyznam szczerze, że na temat poduszkowców, czy ratraków wiedziałam niewiele. Do każdej maszyny dołączony został krótki opis, czy też jakaś ciekawostka.  Książeczka jest naprawdę spora, ponieważ ma aż 48 stron i dostarczy nam mnóstwo wyśmienitej zabawy.


Ostatnie osiem kartek zapełnione jest mnóstwem naklejek, mamy ich aż 180. Kartki w książeczce są dość śliskie, więc jeśli dziecku nalepka krzywo się przylepi (a jest estetą), to może ją spokojnie oderwać i nakleić raz jeszcze. Dla ułatwienia naklejki są pogrupowane i oznaczone numerem strony, na którą należy je nalepić.


Dodatkowo na końcu książeczki znajdziemy łamigłówki, labirynt i zadania z naklejkami.

Zapraszam do zapoznania się z innymi pozycjami wydawniczymi AWM
oraz odwiedzenia Fanpage'u
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...