piątek, 7 listopada 2014

Przyjaciele z rafy - Dodo4Story

Dzisiaj przedstawię  multimedialna książeczka na komputer  "Przyjaciele z rafy" wydawnictwa Dodo4Story.

Informacje:
Wydawnictwo: Dbajki
Autor: Izabela Mikrut
Ilustrator: Dariusz Madaj
Forma wydania: Książka + płyta CD
Objętość: 16 stron
Okładka: miękka
Dodatki: naklejki, gra do wycięcia
Czyta: Jarosław Boberek
Cena:  14,99 zł (Empik)  10,00 zł (Dodo4Story)
„Przyjaciele z Rafy” to edukacyjna gra multimedialna na komputer, rewelacyjnie przeczytana przez Jarosława Boberka! W tej historii dzieci nie tylko poznają konika morskiego, który straszliwie obraził się na cały świat, ale również grono jego niezastąpionych morskich przyjaciół. Dzięki historyjce przeplatanej mini-grami, zdjęciami, filmikami i ciekawostkami przyrodniczymi Twoje dziecko dowie się: - Dlaczego rekiny rosną przez całe życie? - Co to jest i skąd się bierze sepia? - Kto może przebywać pod wodą bez oddychania nawet do 5 godzin?

Moja opinia:


Po raz pierwszy spotkaliśmy się z multimedialną książeczką na komputer i jesteśmy zachwyceni. Czyta ją, bardzo udanie zresztą, Jarosław Boberek. Bajka opowiada o koniku morskim i jego morskich przyjaciołach.

źródło: Dodo4Story
źródło: Dodo4Story
Raz po raz przeplatana jest różnymi zabawami. Pierwsza polega na pokolorowaniu obrazka, mamy do wyboru różne grubości pędzla oraz całą paletę kolorów. Kolejne zadania, to przeprowadzenie błazenka przez labirynt oraz ułożenie puzzli. Ale uwaga to jeszcze nie koniec. Na kolejnych stronach wirtualnej książeczki odnajdziemy mnóstwo ciekawostek ze świata morskich zwierząt oraz filmy przyrodnicze. Muzyka w tle jest bardzo ładna, nienachalna i doskonale odnosząca się do poszczególnych wydarzeń w bajce.


Do płyty otrzymujemy również książeczkę w wersji tradycyjnej, czyli papierowej. Książka jest w miękkiej oprawie, zawiera 16 stron pełnych atrakcji.
  • Labirynt ( a właściwie dwa) - dziecko musi pomóc konikowi morskiemu oraz żółwikowi trafić do wyjścia.
  • Kolorowanki - cztery strony świetnej zabawy.
  • Gra  Koralowe Memory - należy wyciąć obrazki, które zostały umieszczone na twardych kartkach. Zabawa polega na zebraniu jak największej ilości par identycznych obrazków, przez każdego z graczy. Gra ćwiczy pamięć i spostrzegawczość u dzieci.
  • Naklejki - dziecko może stworzyć swój podwodny świat na specjalnie do tego przeznaczonych stronach w książeczce.

Zapraszam do zapoznania się z innymi pozycjami wydawniczymi Dodo4Story
oraz odwiedzenia Fanpage'u
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...