poniedziałek, 8 grudnia 2014

"Magia spojrzenia" - Bobbi Brown

Nie ukrywam, że nie jestem specjalistką od makijażu.  Jest mi trudno dobrać odpowiedni kolor, czy ładnie podkreślić oko, ale od kiedy mam książkę Bobbi Brown Magia spojrzenia, wykonanie ładnego makijażu stało się bardzo łatwe. Pozycja ta jest nowością na rynku, a otrzymałam ją od wydawnictwa Galaktyka.


Informacje podstawowe:
Wydawnictwo: Galaktyka 
Autor: Brown Bobbi
Forma wydania: książka
Objętość: 120 stron
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014
Format: 163 x 240
Cena:  34,90 zł 
"Światowej sławy makijażystka – Bobbi Brown w tym obowiązkowym minipodręczniku pokaże ci jak wykonać idealny makijaż oczu. Odkryj jaki makijaż pasuje do kształtu i koloru twoich oczu. Dzięki instrukcjom, „krok po kroku” dowiesz się jak pomalować oczy w stylu nude czy smoky eyes, wykonać połyskujący makijaż oraz taki, który sprawdzi się zarówno rano jak i wieczorem. A to jeszcze nie koniec.  Znana z noszenia charakterystycznych okularów Bobbi doradza jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery, a także jaki makijaż do nich pasuje."

Moja opinia:

Książka, jak nietrudno domyślić się po tytule, poświęcona jest makijażowi oczu. Odnajdziemy tu mnóstwo cennych wskazówek, dzięki którym uda nam się nadać naszemu spojrzeniu magii.
Na całe szczęście pozycja ta została napisana bardzo przystępnie, więc nawet laik (czyli ja) poradzi sobie z przyswojeniem mnóstwa informacji.

Książka  podzielona jest na trzy części:
1. Podstawy

W tej części zapoznamy się z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do wykonania makijażu. Dowiemy się również , jak dbać o pędzle, aby służyły nam przez kilka lat. Bobbi podpowiada, jakie składniki powinny znaleźć się w kremie pod oczy, jak pielęgnować tę delikatną okolicę oraz jak wykonać poprawny demakijaż.
Następnie poznamy podstawowe techniki makijażu oczu.

  • Niezbędna korekta - w tym rozdziale znajdziemy wszelkie niezbędne informacje dotyczące korektorów, niezbędne praktyczne wskazówki. Dowiemy się jak dobrać właściwy odcień oraz prawidłowo nałożyć korektor.
  • Brwi - krótko i bardzo praktycznie na temat właściwego kształtu oraz odpowiedniego podkreślenia brwi.
  • Cienie do powiek - Bobbi skupia się na doborze odpowiednich, kolorowych cieni do powiek oraz na prawidłowym ich nałożeniu. 
  • Eyeliner - poznamy pokrótce poszczególne rodzaje eyelinerów, ich wady, zalety oraz sposób nakładania.
  • Rzęsy 
Bardzo przydatne jest przedstawienie technik makijażu dla wybranych kształtu oczu w formie rysunków. 2. Czas na makijaż


Tytuł mówi wszystko :) W rozdziale zostały przedstawione "krok po kroku" różne rodzaje makijażu, całość opatrzona jest pięknymi, dużymi zdjęciami. Znajdziemy tutaj instrukcję wykonania makijażu naturalnego, połyskującego, imprezowego, wyrazistego, smoky eye, retro, w odcieniach cielistych oraz w brązach.3. Dla okularnic

Dowiemy się jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery. W książce znajdziemy sposoby Bobbi na to, by oczy były widoczne zza szkieł.Reasumując:
Polecam książkę Bobbi Brown Magia spojrzenia nie tylko profesjonalistom, ale wszystkim entuzjastom sztuki makijażu. Zawiera ona mnóstwo cennych i praktycznych wskazówek, dzięki którym urozmaicimy nasz makijaż. Warto ją mieć w swojej biblioteczce.  

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Wydawnictwa Galaktyka


oraz fanpage'u na FB
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...