środa, 17 grudnia 2014

Zabawa i nauka z Wader.

Kochani dzisiaj wraz z synkiem przedstawiamy Super Truck - Kontener. Zabawki Wader znamy od lat, więc dokładnie wiedziałam, czego mam się spodziewać :) No może nie do końca, bo zaskoczyło mnie dodanie do zestawu znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej do samodzielnego wycięcia. Dzięki temu razem z Wader nauczyliśmy się podstawowych zasad ruchu drogowego.
Super Truck znajduje się w bardzo solidnym kartonie, na którym umieszczono obrazki innych pojazdów z serii. Na pudełku znajdziemy znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz pasy do wycięcia.


Jak już wspomniałam dołączenie znaków stało się pretekstem do przypomnienia i utrwalenia podstawowych zasad ruchu drogowego. Wprawdzie trzylatek nie chadza samotnie po ulicy, ale warto już od najmłodszych lat wpajać dobre nawyki.


Dużą frajdą dla synka było samodzielne (no może troszkę pomogłam) naklejenie nalepek na pojazd. Niby nic, a cieszy. Wszelkiej maści naklejki to wabik na dzieci :)


Kontener jest ogromny, bo ma długość 78 cm długości. Posiada sporo ruchomych elementów - rozsuwane boczne drzwi, otwierane tylne drzwi, składaną nóżkę, dzięki której odczepiona przyczepa stoi. Boczne drzwi rozsuwają się i zasuwają bez problemu, nie haczą. Tylne drzwi nawet bardzo mocno odgięte (otwarte) nie wypadają, zamknięte same się nie otwierają. Do przekręcenia pokrętła przy nóżce w naczepie, należy użyć trochę siły, ale trzylatek spokojnie sobie poradzi. Koła bardzo solidne, dobrze się kręcą i nie wypadają.

Dodatkowym atutem jest możliwość odczepiania i doczepiania naczepy. Kontener możemy zamocować na sztywno lub 'z luzem' (najpierw skręca kabina, a następnie naczepa). Dzięki temu można dobrze manewrować pojazdem nawet w niedużych pomieszczeniach. Dla mnie super sprawą jest to, że teraz zawsze wieczorem synek zajeżdża do salonu i przewozi kontenerem wszystkie zabawki do swojego pokoju.

Super Truck wykonany jest bardzo solidnie (jak każdy zresztą produkt firmy Wader), nie posiada ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Duża zaletą jest łatwość utrzymania samochodu w czystości. Wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat, ale uważam, że młodsze dzieci nie powinny nic sobie zrobić. Nie zauważyłam żadnych małych elementów, które mogłoby połknąć. Pojazd posiada wszelkie niezbędne badania wymagane przy dopuszczaniu zabawek do obrotu.

Na razie bawimy się tylko w domu, ale coś czuję, że Super Truck będzie miał swój debiut na podwórku, jak tylko się ociepli.
Grupa wiekowa: 3+
Wymiary (długość/wysokość/szerokość): 78/28,5/20,5 cm
Cena: 66,42 zł

Zabawki Wader możemy zakupić w sklepie internetowym oraz bardzo wielu sklepach stacjonarnych. Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na prezent, to polecam coś z przebogatej oferty Wader.

Zapraszam również do odwiedzenia FunPage'u Wader


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...