poniedziałek, 26 stycznia 2015

Dieta 5:2 - Kate Harrison

Dzisiaj przedstawiam prawdziwą gratkę dla osób wciąż poszukujących odpowiedniej dla siebie metody odżywiania. Na wstępie zaznaczam, że nie stosowałam tej diety, więc na temat jej skuteczności wam nie napiszę. Przedstawię za to, co znajdziemy w książce Dieta 5 : 2 - Kompletny przewodnik. Przepisy kulinarne. Obiektywne opinie , a to czy spróbujecie takiej metody żywienia zależy już tylko od was.


Wydawnictwo: VITAL
Autor: Kate Harrison
Objętość: 220 stron
Okładka: miękka
Format: 145x205 mm
Cena: 29,20 zł

Książka zaczyna się z przytupem i kusi nas w pierwszych słowach " Wyobraź sobie dietę, która przez większość czasu pozwala ci jeść wszystko to, co najbardziej lubisz. Która umożliwi ci stabilne zrzucenie nadwagi." Powiedzcie, która z nas odłoży książkę na półkę nawet na nią nie zerkając? Uwierzcie mi obietnic jest jeszcze więcej.

Przewodnik jest bardzo rozsądnie  rozplanowany. Na początku znajdziemy informacje o samej diecie, o autorce Kate Harrison i jej osobistym motywacją, które zainspirowały ją do napisania niniejszej publikacji. Autorka dzieli się własnymi doświadczeniami oraz wskazówkami innych osób stosujących z powodzeniem metodę 5 : 2. Same założenia diety są bardzo proste - pięć dni normalnego jedzenia (2000 kcal), dwa dni postu (500 kcal).

Poradnik składa się z trzech części.
Część pierwsza 
To przede wszystkim objaśnienie diety wraz z uwzględnieniem badań medycznych i psychologicznych świadczących o skuteczności tej metody. Podoba mi się, że autorka zamieściła tutaj również swój dziennik, w którym opisała wzloty i upadki, które jej towarzyszyły podczas wprowadzania diety 5 : 2.
Część druga
Zawiera informacje praktyczne, które potrzebujemy, aby wprowadzić odżywianie wg metody 5:2, 4:3 i 6:1. Przeczytamy wskazówki, jak przygotować się na dni postu oraz jak utrzymać motywację. Znajdziemy tutaj przewodnik po ćwiczeniach, licznik kalorii  oraz historie osób, które z powodzeniem stosują dietę. Innymi słowy mnóstwo motywacji.
Część trzecia
Znajdziemy tu kilkadziesiąt niskokalorycznych przepisów, które warto włączyć do swojego jadłospisu podczas dni postnych. Większość proponowanych receptur nie wymaga wielkich umiejętności kulinarnych, czy też kilkugodzinnego stania przy garnkach. Przepisy są tak fajnie skomponowane, że z przyjemnością wykorzystam je jako samodzielne dania, czy też bazę do dalszych eksperymentów kulinarnych.

Dla osób, które po lekturze Dieta 5 : 2 - Kompletny przewodnik. Przepisy kulinarne. Obiektywne opinie czują niedosyt autorka umieściła rozdział ze spisem źródeł do dalszego czytania. Znajdują się tutaj odnośniki do każdego rozdziału, odsyłające do artykułów zawierających więcej szczegółów na dany temat.

Dziękuję Wydawnictwu Vital za egzemplarz recenzencki.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...