poniedziałek, 5 stycznia 2015

Przygoda z książeczkami Bajdaraj.

Synek kontynuuje bardzo miłą przygodę z książeczkami Wydawnictwa Bajdaraj. Dzisiaj przedstawimy kolorowankę edukacyjną Truś Piotruś - literki i cyferki oraz prześliczną bajkę O strachu na wróble


Truś Piotruś - literki i cyferki

Informacje:
Wydawnictwo: Bajdaraj Maria Wejner
Ilustrator:  Wojciech Wejner
Objętość: 16 stron + 2 karty z naklejkami
Okładka: miękka
Dodatki: naklejki 30 sztuk
Format: A5
Cena:  3,50 zł
"Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Proste rysunkiz grubym konturem i kolorowe naklejki gwarantują dzieciom dobrą zabawę w kolorowanie i pomogą w pierwszych kontaktach z cyferkami, literkami i językiem angielskim."


  • W kolorowance edukacyjnej znajduje się 14 ilustracji do kolorowania oraz 30 naklejek. Do każdego obrazka do malowania przysługują dwie nalepki. 
  • Poprzez kolorowanie dziecko ćwiczy zdolności manualne, które są bardzo ważne podczas późniejszej nauce pisania.
  • Trzylatek poradzi sobie z zadaniami zawartymi w kolorowance edukacyjnej. Wiadomo, że  nie zrobi tego perfekcyjnie (np. podczas kolorowania wyjedzie za linię). Miejsca na nalepki są bardzo czytelnie oznaczone. Ciekawym pomysłem jest zabawa polegająca na dokończeniu obrazka po śladzie.
  • Przy pomocy książeczki edukacyjnej dzieci uczą się kolorów, poznają różne zwierzęta, warzywa, literki, cyferki i pierwsze wyrazy w języku angielskim. Podczas skupiania się na kolorowaniu najmłodsi rozwijają zdolność do koncentracji.Uwierzcie mi, że najlepszym sposobem na naukę, jest przemycanie wiedzy podczas dobrej zabawy. Nawet nie zorientujemy się, kiedy nasze pociechy poznają dodatkowe umiejętności.

O strachu na wróble

Informacje:
Wydawnictwo: Bajdaraj Maria Wejner
Autor:  Romana Nadobnik - Piętka
Ilustrator:  Maria i Wojciech Wejner
Objętość: 16 stron 
Okładka: twarda
Format: A5
Cena:  3,00 zł
"Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami, ucząca pozytywnych zachowań w życiowych sytuacjach."


  • Pierwsze, co zauważyłam, to bardzo estetyczne wydanie bajeczki. Żywe kolory, czytelna czcionka i ładne, duże ilustracje na pewno przyciągają uwagę najmłodszych. 
  • Strony są usztywnione, dzięki czemu książeczka przetrwa nie jedno. Wydawnictwo Bajdaraj bardzo dba o szczegóły. Świadczy o tym m.in. ozdobna numeracja czy zaokrąglone strony
  • O strachu na wróble, to śliczna historyjka napisana prostym, zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Jest krótka, więc mamy pewność, że dziecko nie znudzi się i wysłucha do końca bajeczkę z uwagą. Ba, nawet może się jej nauczyć na pamięć. 
  • Dla mnie najważniejsze jest to, że nie jest to książeczka o niczym, ale uczy dzieci pozytywnych zachowań w różnych życiowych sytuacjach

W ofercie wydawnictwa Bajdaraj pojawiły się dwie nowe książeczki O syrence Lence oraz O zielonych ludkach. Po szczegóły zapraszam na stronę internetową wydawnictwa. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...