czwartek, 22 stycznia 2015

Zabawa w świecie piratów z wydawnictwem REA.

Uwielbiamy piratów - mamy statki, klocki, malowanki i oczywiście nie mogło zabraknąć książek. Jedną z naszych ulubionych jest Świat Piratów z serii 1001 rzeczy do znalezienia wydawnictwa REA. Synek szczególnie upodobał sobie książki, w których dużo się dzieje.


Informacje:
Wydawnictwo: REA 
Objętość:  32 strony 
Okładka: twarda
Format: 200 x 270 mm
Cena:  19,90 zł
"Z serią książek 1001 rzeczy do znalezienia można bawić się godzinami. Szukając przedmiotów i postaci ze Świata Piratów, poznasz ich statek, znajdziesz się na bezludnej wyspie, weźmiesz udział w pirackiej biesiadzie, a także zobaczysz ich bitwy o zdobyte skarby… Spróbuj znaleźć wszystko, co należy do Świata Piratów!"

Moja opinia:


Książka Świat Piratów od początku zrobiła na mnie dobre wrażenie. Wydanie jest śliczne, a kolorowe ilustracje wprost przyciągają wzrok. Kartki są błyszczące, śliskie i dość grube.

Na początku dzieci są wprowadzane w świat piratów poprzez poznanie bohaterów: piratów, kapitana, majtków oraz rekinów.


Na każdej stronie zostały umieszczone w kółeczkach przedmioty i postaci, które dzieci muszą odnaleźć na dużej ilustracji. Przy okazji utrwalamy sobie liczenie. Obrazki są zatłoczone, pełne życia i kolorowe. Niestety nie jestem w stanie oddać intensywności i piękna kolorów.


My traktujemy Świat Piratów również, jako książkę obrazkową, na podstawie której Piotruś tworzy swoje fantastyczne opowieści. Patrzy na ilustrację i zaczyna snuć fantazje, co też tam się dzieje. Przy takiej formie zabawy rozwijamy przede wszystkim wyobraźnię oraz umiejętności werbalne.Na ostatnich kilku stronach umieszczono łamigłówki. Należy m.in. znaleźć różnice pomiędzy obrazkami, przejść labirynt, czy połączyć kropki w odpowiedni rysunek.


Dużym plusem jet to, że książeczkę trzeba obejrzeć wiele razy, aby znaleźć wszystko. Zapewnia wiele godzin dobrej i wartościowej zabawy. Polecam serdecznie książkę Świat Piratów, ponieważ jest ładnie wydana, ciekawa i w dobrej cenie. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...