piątek, 13 lutego 2015

Przyroda i pory roku - Krzysztof Kruszko.

Dzisiaj kolejny post dedykowany najmłodszym :) Zapraszam do poznania książki Wydawnictwa Omnibus Przyroda i pory roku z serii Krainy wiedzy.


Wydawnictwo: Omnibus
Autor: Krzysztof Kruszko
Objętość: 32 strony
Okładka: twarda
Format: 21 x 30 cm
Cena: 19,24 zł
Książka „Przyroda i pory roku” doktora Krzysztofa Kruszko jest skierowana do dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Autor, pracownik Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w sposób interesujący wyjaśnia zjawiska przyrody oraz zmienność pór roku na naszej planecie, umiejętnie wykorzystując elementy astronomii i opisując ruch Ziemi.

Książka "Przyroda i pory roku" została bardzo estetycznie wydana. Jest w twardej oprawie i posiada 32 strony wydrukowane na błyszczącym papierze. Posiada mnóstwo pięknych i kolorowych ilustracji, które zachęcają dzieci do czytania.

Każdemu zagadnieniu poświęcone są dwie strony, na których znajdziemy zwięzłą, aczkolwiek wyczerpującą odpowiedź na pytanie oraz kilka ilustracji. Taki układ czyni pozycję bardzo przejrzystą. Dzieci nie są bombardowane natłokiem informacji, które nie zawsze są dla nich zrozumiałe. Tutaj język jest prosty i dopasowany do wieku odbiorców.

Książka polecana jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale młodsze dzieci również zainteresuje. Znajdziemy tutaj mnóstwo odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania, jak np. 
- Dlaczego zmieniają się pory roku? 
- Dlaczego zimną jest zimno, choć świeci Słońce? 
- W którą stronę wiruje ziemia? 
- Po czym poznamy wiosnę? 
- Dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę? 
- Jak powstaje dzień i noc polarna? 
- Dlaczego jesienią liście zmieniają kolory i opadają z drzew? 
To tylko część z pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w tej książce.

Zapraszam do odwiedzenia FanPage'u Wydawnictwa Omnibus
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...