środa, 4 marca 2015

Mój pierwszy domek - LEGO Duplo.

Kilka dni temu otrzymałam, a właściwie mój synek, paczkę od TestMeToo. Tak oto rozpoczęliśmy naszą przygodę z zestawem LEGO Duplo  Mój pierwszy domek. Klocki LEGO znają chyba wszyscy. My mamy ich całą skrzynię, ale akurat tego zestawu nie posiadaliśmy w naszej kolekcji, więc synek ochoczo zabrał się do testów.Zestaw klocków otrzymujemy w  kolorowym, kartonowym pudełku. Dużo radości mieliśmy przy budowani domku według rysunku na opakowaniu. Wszystkie klocki mają wyraziste kolory, które zachęcają dzieci do zabawy. Specjalne klocki z dekoracjami przedstawiają najważniejsze codzienne czynności. Odgrywamy scenki, jakie zdarzyły się figurkom dzieci Lego Duplo (wstają rano, jedzą śniadanie, myją zęby, bawią się na zjeżdżalni, idą spać). 

Bardzo pomocna przy tym okazała się książeczka z przedstawionymi sytuacjami. Niestety książeczka bardzo szybko się niszczy. Powinna być wykonana z grubego kartonu, wtedy miałaby szansę przetrwać dłużej.

Klocki LEGO Duplo znamy już ponad dwa lata i wciąż są w pierwszej piątce ulubionych zabawek Piotrusia. Mają mnóstwo zalet:
  • Bezpieczeństwo przede wszystkim. Klocki mają idealny rozmiar. Nie musimy się obawiać, że 1,5-roczne dziecko się nimi zadławi. 
  • Są solidne. Ileż to już razy zostały nadepnięte, rzucone o ścianę i maltretowane w inny sposób. I co? Nie popękały i dalej możemy się nimi bawić.  
  • Uczą kształtów i kolorów. Pamiętam, że kiedyś jedną z ulubionych naszych zabaw było segregowanie klocków wg kolorów (zielone do zielonych, żółte do żółtych itd.) i kształtów.
  • Rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Wcale nie musimy sugerować się obrazkiem z opakowania. Sami możemy tworzyć fantastyczne budowle i kształty. 
  • Ćwiczą koncentrację na zadaniu. 
  • Rozwijają sprawność manualną dzieci. Spory rozmiar klocków sprawia, że łatwiej jest nimi manewrować malutkim rączkom. 
  • Kształtują umiejętności społeczne dzieci. Odgrywanie scenek wymaga naśladowania i obserwowania otoczenia.
Klocki LEGO Duplo to połączenie wyśmienitej zabawy z nauką. Polecam serdecznie.

Dziękuję TestMeToo za możliwość poznania zestawu LEGO Duplo Mój pierwszy domek.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...