sobota, 28 marca 2015

Niesamowity wszechświat - Krzysztof Kruszko.

Dzisiaj kolejny post dedykowany najmłodszym :) Zapraszam do poznania książki Wydawnictwa Omnibus Niesamowity wszechświat z serii Krainy wiedzy.


Wydawnictwo: Omnibus
Autor: Krzysztof Kruszko
Objętość: 32 strony
Okładka: twarda
Format: 21 x 30 cm
Cena: 19,24 zł
 Co to jest wszechświat? Czy można polecieć na Księżyc? Co to jest Droga Mleczna? W adresowanej do dzieci książce „Niesamowity wszechświat” w przystępny sposób przedstawiamy i wyjaśniamy szereg zagadnień związanych z poznawaniem naszego wszechświata. Sformułowane tu interesujące pytania i udzielone rzeczowo odpowiedzi oparte o podstawy naukowe poszerzają wiedzę i ułatwiają Czytelnikom lepsze rozumienie zjawisk zachodzących w naszym świecie.

Książka ma duży format, twardą okładkę i solidne wydanie. Zdjęcia oddane są w żywych kolorach, a papier jest dobrej jakości (niby takie szczegóły, ale umilają one korzystanie z lektury). 

Niesamowity wszechświat jest bardzo rozsądnie rozplanowany. Każdemu zagadnieniu poświęcone są dwie strony, na których umieszczono kilka zdjęć oraz wyjaśniono dane zagadnienie. 

W pierwszym momencie wydawało mi się,  że temat poruszony w tej książce będzie za trudny i nieciekawy dla kilkulatka. Bardziej pomylić się chyba nie mogłam. Synek jest zafascynowany planetami. Raz po raz czytamy, przeglądamy zdjęcia i poznajemy podstawy astronomii. 

Zapraszam do odwiedzenia FanPage'u Wydawnictwa Omnibus
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...