wtorek, 28 kwietnia 2015

Basia i piłka nożna.

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się cała seria o Basi. Książki Zofii Staneckiej opowiadają o ciekawych przygodach pięcioletniej dziewczynki. Jak każde dziecko nie zawsze jest grzeczna. Basia często musi się odnaleźć w trudnych sytuacjach. Ja dzisiaj przedstawię najnowszą książeczkę z tego cyklu Basia i piłka nożna


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 210x250 mm
Cena: 13,49 zł

Piłka nożna budzi wielkie emocje również w rodzinie Basi, szczególnie fascynuje jej starszego brata Janka oraz tatę. Pewnego razu dziewczynkę bardzo zaintrygował prowadzony przez Janka album z piłkarskimi kartami. Chłopiec nakrywa małą bohaterkę na myszkowaniu, a ona w całym zamieszaniu chowa jedną katę do kieszeni i natychmiast o niej zapomina. Po południu Janek orientuje się, że brakuje jednej z kart i rozpoczyna szukanie winnego. Co było dalej? Przeczytajcie sami.

Twarda okładka, czytelna czcionka, kolorowe  i  oryginalne ilustracje czynią książkę bardzo atrakcyjną nie tylko dla najmłodszych. Historia jest napisana prostym językiem, dzieci nie mają problemu ze zrozumieniem jej.

Podoba mi się, że książka opowiada o codzienności, przedstawia typową rodzinę, w której czasami dochodzi do konfliktów. Wydaje mi się, że dziecku jest łatwiej zrozumieć i odnieść się do sytuacji, która jest realna. 

Ważne jest, że bajka nie ma tylko walorów rozrywkowych , ale posiada czytelny i wyraźny morał. Poruszony jest temat przyznania się do winy oraz wybaczania. Najmłodsi dzięki przygodom Basi wiedzą, że nie należy brać bez pytania czegoś , co do nich nie należy oraz że współpraca popłaca. Bądź co bądź futbol jest grą zespołową i samemu meczu nie można wygrać.


  

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...