czwartek, 11 czerwca 2015

Poczytaj ze mną: Ząb czarownicy.

Dzisiaj u mnie dentystycznie i czarodziejsko, a to za sprawą książki dla najmłodszych Ząb czarownicy wydawnictwa Egmont


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Joanna Olech
Seria: Poczytaj ze mną
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka
Format: 210 x 250
Cena: 14,99 zł  13,45 zł

W książce Ząb czarownicy poznajemy przemiłego kotka, który chciał zostać czarodziejem. Niestety jego marzenie nie spełniło się, a on swoją przyszłość związał z borowaniem i rwaniem zębów. Przejął bowiem po swoim tacie gabinet dentystyczny. Pewnego razu pomógł Stuletniej Staruszce. W ramach zapłaty otrzymał złoty ząb, który wcześniej jej wyrwał. Od tego momentu zaczyna się istna komedia pomyłek. Co było dalej? Przeczytajcie sami.

Historyjka napisana jest prostym i zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Jest pełna humoru i pozytywnych emocji. Akcja jest wartka i dziecko podczas czytania się nie nudzi. Bardzo spodobały nam się również ilustracje, które bazują na czterech kolorach.

Seria Poczytaj ze mną.
Znajdziemy w niej cztery tytuły: Baśń o świętym spokoju, Pan od angielskiego, Na ratunek Karuzeli oraz Ząb czarownicy. Każdy z nich to inny gatunek literacki i tak mamy: baśń, fantastykę, przygodę i humor. Opowieści zostały napisane przez najlepszych współczesnych autorów, lubianych i docenianych przez najmłodszych czytelników. O szatę graficzną zadbali znakomici ilustratorzy. Książki fantastyczne rozwijają wyobraźnię, utwory przygodowe pozwalają zrozumieć otaczający świat i motywacje ludzkich działań, opowiadania humorystyczne rozładowują napięcia i pozwalają zachować dystans do rzeczywistości. Baśnie wprowadzają w świat tradycyjnych motywów ukształtowanych przez ludzką kulturę od niepamiętnych czasów.

Dziś połowa Polaków nie czyta wcale. Trzeba to zmienić. Dzieci powinny nauczyć się składać litery w słowa, a słowa w zdania – "Poczytaj ze mną" to zaproszenie dzieci do zakochania się w czytaniu już od najmłodszych lat.

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...