czwartek, 4 czerwca 2015

Uczymy się dobrych manier.

Któż z nas nie chciałby się pochwalić, jakie to grzeczne i wychowane jest jego dziecko. W nauce dobrych manier pomoże nam książka wydawnictwa Egmont Kubuś i dobre maniery


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Mary Hogan
Seria: Kubuś i Przyjaciele
Objętość: 176 stron
Okładka: twarda
Format: 190 x 190
Cena: 29,99 zł  26,99 zł

Proszę! Dziękuję! Przepraszam!

Dobre maniery są ważne,
tak samo ważne jak miód,
a może nawet ważniejsze
od tego miodu ciut, ciut?

Tak myśli Kubuś Puchatek,
tak samo myśli Krzyś
i uczy dobrych manier
Puchatka nie od dziś.

Dołącz do Krzysia i Misia
i przykład z obu bierz,
bo dobrze wychowany 
i ty być przecież chcesz.

Nauka dobrych manier, to nie tylko używanie magicznych słów "proszę", "dziękuję", "przepraszam", ale również nauka dobrego zachowania w różnych sytuacjach.  W książeczce mamy aż osiem takich sytuacji (Dobre maniery, Idziemy w odwiedziny, Gry i zabawy, Idziemy na przyjęcie, Nakrywamy stół, Przy stole, Telefon, Podziękowanki). Nasze dziecko dowie się m.in. jak zachować się przy stole, podczas odwiedzin u znajomych, czy podczas rozmowy przez telefon. Na końcu każdej opowieści mamy mruczankę, którą możemy zaśpiewać. Podoba mi się, że książka jest podzielona na poszczególne opowiadania. Dzięki temu możemy dozować wiedzę w zależności od wieku dziecka. 

Nie sposób również nie wspomnieć, że książka jest ślicznie wydana. Okładka jest twarda, a papier dobrej jakości (taki szczegół , a bardzo umila korzystanie z lektury). W Kubuś i dobre maniery znajdziemy mnóstwo ilustracji, które są wesołe, aż tryskają kolorami i przyciągają wzrok.  

Oczywiście książka nie załatwi za nas wszystkiego.  Pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład, uczą się poprzez obserwację i naśladownictwo. Ważne jest więc, abyśmy również przestrzegajmy zasad dobrych manier. Jeśli będziemy wobec siebie i innych uprzejmi dziecko powieli to zachowanie. W serii Kubuś i przyjaciele ukazały się jeszcze dwie książeczki Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu oraz Kubuś i jego gromadka.


Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...