poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Basia i wyprawa do lasu.

Kolejna książka o przygodach pięcioletniej Basi, która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont. Dzisiaj przedstawię najnowszą książeczkę z tego cyklu Basia i wyprawa do lasu.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Czytelnicy: 3 - 7 lat
Format: 210 x 250 mm
Cena: 14,99 zł 11,24 zł

Tym razem rodzina Basi wybiera się na wycieczkę do lasu. Główną atrakcją wyprawy ma być zbieranie grzybów, ale jak to w życiu bywa nie wszystko idzie jak z płatka. Grzyby gdzieś się pochowały. Natomiast usłyszeć oraz zobaczyć  można różne zwierzęta i ptaki zamieszkujące las. Nie lada atrakcją jest nocleg w prawdziwej leśniczówce oraz poznanie leśniczego. Wyprawa do lasu była bardzo udana i pełna przygód. 

Jak każda książeczka Zofii Staneckiej o przygodach Basi napisana jest z humorem i opowiada o codzienności. Przedstawia typową rodzinę, która nie jest idealna i ma swoje lepsze i gorsze momenty. Całość napisana jest prostym językiem i dzieci nie mają problemu ze zrozumieniem. Myślę, że najmłodszym łatwiej jest zrozumieć i odnieść się do sytuacji, która jest realna. Bajka ma nie tylko walory czysto rozrywkowe, ale posiada również czytelny i wyraźny morał. Autorka umiejętnie wplotła szereg zasad, jak należy zachowywać się w lesie. Co robić,  a czego unikać.

Twarda okładka, czytelna czcionka, kolorowe  i  oryginalne ilustracje czynią książkę bardzo atrakcyjną nie tylko dla dzieci. 

Warto podkreślić, że w wydaniu książeczki poświęconej wyprawie do lasu udział miało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...