poniedziałek, 14 września 2015

Basia uczy i bawi. W krainie pociągów.

Tym razem wraz z Basią udajemy się do krainy pociągów. Zeszyty Basia uczy i bawi przygotowują najmłodszych do szkoły: ćwiczą logiczne myślenie, rozwijają wyobraźnię. 


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 64 strony
Okładka: miękka
Czytelnicy: 3 - 7 lat
Format: 205 x 295 mm
Cena: 14,99 zł 13,45 zł

Książeczka rekomendowana jest dla dzieci w wielu od 3 do 7 lat. Ja mam w domu 4-latka, który poradził sobie z większością zadań.

Książeczka pomaga najmłodszym w pierwszych kontaktach z literkami oraz cyframi (od 1 do 3). Wraz z Basią poznajemy wszystkie litery alfabetu. Najpierw kreślimy daną literę po śladzie, następnie ozdabiamy ją przedmiotem zaczynającym się na tą literę. W dwóch kolejnych liniach mamy możliwość ćwiczenia pisania wielkiej i małej litery.
Na 64 stronach znajdziemy mnóstwo inspirujących i kreatywnych zadań. Dzieci ćwiczą spostrzegawczość w zabawach znajdź różnicę między dwoma obrazkami, połącz w pary takie same pojazdy. Muszą wykazać się również kreatywnością ( narysuj dokąd jedzie Basia, dorysuj swoje ulubione zabawki itp.). W książeczce odnajdziemy sporo zadań polegających na kolorowaniu, dzięki czemu najmłodsi ćwiczą zdolności manualne, które są bardzo istotne podczas późniejszej nauki pisania. Poza tym mamy szukanie cieni, grupowanie różnych przedmiotów wedługg określonych zasad, łączenie kropek, czy rysowanie szlaczków,

Basia uczy i bawi. W krainie pociągów. dba o wszechstronny rozwój naszych dzieci, a przy okazji zapewnia mnóstwo dobrej zabawy. Polecam serdecznie. 


Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...