środa, 23 września 2015

Fashionista. Modowy szkicownik - Robyn Neild

Przedstawiam książkę, która od samego początku bardzo mnie zaciekawiła. Mowa o kreatywnej kolorowance Fashionista. Modowy szkicownik Wydawnictwa Kaktus


Wydawnictwo: Kaktus
Autor: Robyn Neild
Objętość: 128 stron
Okładka: miękka
Format: 225 x 280 mm
Cena:  24,90 zł

Pierwszy raz spotkałam się z książką, dzięki której możemy zamienić się w stylistów i projektantów mody. To od nas będzie zależało, jak ostatecznie będzie wyglądał zaproponowany przez Robyn Neild szkic. Kreatywna kolorowanka składa się z ośmiu rozdziałów. We Wstępie zapoznamy się m.in. z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do wykonania projektu. Autorka stara się również odpowiedzieć na pytanie "Jak zostać legendarną fashionistką?". W rozdziale Trendy możemy tworzyć suknie oraz stroje inspirowane różnymi stylami. Trendseterzy Zostajemy redaktorkami działu mody, blogerkami, stylistkami oraz artystkami. W części Stylizacje sezonowe poznajemy kreacje sezonowe. Ubieramy modelki na plażę, na imprezę halloween, czy wiosenny spacer. Następnie mamy Pret-a-porter. Dowiemy się, jakie są najnowsze trendy z wybiegów dla modelek. W rozdziale Kogo naśladować tworzymy stroje inspirowane stylem celebrytek (m.in. Beyonce, Kate Moss, Lady Gagą). W punkcie Czas na zabawę  nie tylko eksperymentujemy ze strojem , ale również z makijażem. Na koniec mamy Inspiracje.  Zapożyczamy koncepcje naszych stylizacji ze znanych modowych rozwiązań.

Warto zaznaczyć, że modowy szkicownik jest bardzo ładnie wydany.  W środku znajdziemy solidny i gruby papier. Przy kolorowaniu pisakami nie przebijają one tak łatwo na drugą stronę, to duży plus.

Książka zapewni nam fantastyczną zabawę na wiele godzin. Ideą jej jest pobudzenie naszej kreatywności i faktycznie nie jesteśmy tylko biernymi odbiorcami, ale sami ją tworzymy. Czarno-białe obrazki aż się proszą o pokolorowanie. Polecam.

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Kaktus za możliwość poznania książki.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...