piątek, 30 października 2015

Sałatka ze Smerfów.

Dzisiaj kolejny smerfastyczny post :)  Nakładem wydawnictwa Egmont na polskim rynku ukazał się kolejny komiks z serii o niebieskich ludkach - Sałatka ze Smerfów.


Wydawnictwo: Egmont
Rysunki: Ludo Borecki
Seria: Smerfy Komiks
Objętość: 48 strony
Okładka: miękka
Format: 215 x 290 mm
Cena: 19,99 zł  17,99 zł

Smerfów nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać, ale nie każdy wie, że zadebiutowały one w komiksie stworzonym przez belgijskiego rysownika Peyo ponad czterdzieści lat temu.

W komiksie Sałatka ze Smerfów Kucharz będzie przeżywał bardzo ciężkie chwile. Okaże się bowiem, że pomimo dobrych chęci jego posiłki są delikatnie mówiąc niesmaczne. Wybucha prawdziwa afera, którą stara się załagodzić Papa Smerf. Odkrywa on, że jarzyny hodowane przez Farmera, zostały zaatakowane przez pasożyta. Przywódca Smerfów opuszcza wioskę na kilka dni, aby zdobyć u specjalisty lekarstwo na chorobę roślin. Gdy tylko Papa Smerf wyrusza w podróż jego podopieczni wpadają w prawdziwe tarapaty. A jakie? Przeczytajcie sami.

Komiks wydany przez Egmont jest w miękkiej, śliskiej okładce. Rysunki są charakterystyczne i mi kojarzą się z wersją animowaną. Kolorystyka jest bardzo żywa i zachęca nie tylko najmłodszych do sięgnięcia po komiks. Czcionka jest dość duża i wyraźna i starsze dzieci nie powinny mieć problemu z odczytaniem jej. Na 48 stronach znajdziemy humorystyczne rysunki, dużo akcji i mnóstwo świetnej zabawy.Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania oczywiście książki wydawnictwa Egmont.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...