czwartek, 10 grudnia 2015

Sto bajek - Jan Brzechwa

Jana Brzechwy chyba nie muszę przedstawiać. Na jego wierszach wychowały się całe pokolenia, a teraz za sprawą wydawnictwa Skrzat pojawiają się w nowej odsłonie. Zapraszam na recenzję książki Sto bajek.


Wydawnictwo: Skrzat
Autor: Jan Brzechwa
Czytelnicy: 2 - 8 lat
Objętość: 248 stron
Okładka: twarda
Format: 165 x 240 mm
Cena: 34,90 zł 27,92 zł

W zbiorze Sto bajek znajdziemy zarówno wiersze dobrze wszystkim znane (m.in. "Kaczka-Dziwaczka", "Na wyspach Bergamutach", "Leń", "Samochwała" ), jak i te mniej znane ( "Talerz", "Zegarek"). Książka różni się od oryginalnego wydania, ale zadbano o to, żeby zachować zaproponowany przez samego poetę układ i podział wierszy na tematyczne działy: Co w trawie piszczy, Nurka do wody, Lata ptaszek, Gorzkie prawdy, Androny, Po nosie, Wyssane z palca, Prosimy do zwierzyńca. Takie pogrupowanie w poszczególne rozdziały dodaje przejrzystości i ułatwia najmłodszym znalezienie konkretnego wiersza. 

Nie sposób nie wspomnieć, że książka jest ślicznie wydana. Okładka jest twarda, a papier dobrej jakości ( niby szczegół, a jednak umila lekturę). Duża i wyraźna czcionka ułatwia dzieciom samodzielne czytanie, a i bywa pomocna dla dziadków. Znajdziemy tutaj ilustracje Ewy Podleś, które są wesołe, oryginalne i aż tryskają kolorami i energią. Idealnie komponują się również z tekstem i pewnością zainteresują najmłodszych odbiorców.

Sto bajek to fantastyczna pozycja, która powinna znaleźć się w każdej biblioteczce małego czytelnika. Idealnie nadaje się również na prezent.

Zapraszam również na stronę FB Wydawnictwo Skrzat, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...