wtorek, 26 stycznia 2016

Gregor i klątwa Stałocieplnych - Suzanne Collins

O serii Kroniki Podziemia autorki Suzanne Collins pisałam Wam już jakiś czas temu KLIK. Dzisiaj przyszedł czas na trzeci tom cyklu Gregor i klątwa Stałocieplnych.


Wydawnictwo: IUVI
Autor: Suzanne Collins
Seria: Kroniki Podziemia
Objętość: 382 strony
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena: 34,00 zł 31,41 zł

W Podziemiu trwa zaraza, która stanowi realne zagrożenie dla wszystkich stałocieplnych stworzeń, a nawet może przyczynić się do zagłady całego Podziemia. Osoby, które czytały poprzednie części serii "Kronik Podziemia" nie miały chyba wątpliwości, że Gregor będzie musiał wrócić do tajemniczego świata i zmierzyć się z kolejną przepowiednią. Tym razem ze swoją mamą, która tylko pod takim warunkiem pozwala chłopcu i jego siostrze na niebezpieczną wyprawę. Czy wszyscy troje powrócą szczęśliwie do domu? Mogę tylko zdradzić, że książka nie kończy się zbyt optymistycznie i dla rodziny Gregora nastąpią trudne czasy.

Tajemniczy świat Podziemia wciągnął mnie od pierwszej strony. Mimo, że jest to fantazy raczej dla młodszego czytelnika, to z dużą ciekawością sięgnęłam po trzeci tom serii. Fabuła jest bardzo ciekawa. Książkę dobrze i szybko się czyta. Nie znajdziemy tu zbędnych opisów, nudnych dialogów, czy schematyczności. Nie będziemy narzekać na brak akcji. Samo odmalowanie Podziemia jest ciekawe. Nie mamy najmniejszego problemu z wyobrażeniem sobie krajobrazu, czy żyjących w nim najróżniejszych stworzeń. W trzecim tomie poznamy odpowiedzi na niedopowiedziane sprawy z poprzednich części oraz całą plejadę nowych ciekawych stworów.

Wrażenia z lektury mam bardzo pozytywne i z pewnością sięgnę po kolejne tomy przygód Gregora i jego przyjaciół.

Dziękuje Wydawnictwu IUVI za egzemplarz recenzencki.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...