środa, 6 stycznia 2016

Najpiękniejsze wiersze - Julian Tuwim

Poezja Juliana Tuwima jest zawsze aktualna, dlatego warto mieć na swojej półce zbiór Najpiękniejsze wiersze. Odnajdziemy w nim aż pięćdziesiąt wyjątkowych wierszy.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Julian Tuwim
Seria: Tuwim
Objętość: 144 strony
Okładka: twarda
Czytelnicy: od 16 lat
Format: 135 x 195 mm
Cena: 29,99 zł 26,99 zł

Zbiór Najpiękniejsze wiersze składa się z czterech rozdziałów: "A ja słowa światu miotam" (12 wierszy), "Pieśń o smutku kosmicznym, prastarym …" (24 wiersze), "Ryczy Symfonia wieków" (6 wierszy) oraz "Do wielkiej radości i wielkiego rytmu" (8 wierszy). Niestety spis treści nie uwzględnia podziału wierszy na części, a szkoda. Byłoby bardziej przejrzyście. 
Pięćdziesiąt nietuzinkowych wierszy traktuje o miłości zachwycie, radości, strachu, buncie, walce ze światem i ze sobą. Mamy tu cały przekrój emocji. Nad poezją Tuwima chwilę się trzeba zatrzymać, zastanowić. Nie są to utwory do biernego czytania. Wymagają od nas zaangażowania, refleksji.

Dodatkowym atutem pozycji jest niebanalne wydanie. Oprawa graficzna jest w stylu retro, bardzo klimatyczna. Książka posiada twardą okładkę, grube kartki i czytelną czcionkę. Część wierszy zdobi drobny rysunek (symbol, kwiat). Znajdziemy tu również całostronicowe ilustracje. Całość bardzo dobrze się ze sobą komponuje i współgra. Polecam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...