niedziela, 13 marca 2016

Sadzimy las

Dzisiaj przedstawiam ciekawą grę Sadzimy las, która zwyciężyła w II edycji konkursu "Wymyśl grę, zostań autorem Granny" organizowanym przez Grannę.


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 4 - 10 lat
Liczba graczy: 2 - 4 osób
Czas rozgrywki: 20 minut
Cena: 39,99 zł

Wykonanie
Sadzimy las należy do serii Gry i zabawy Smoka Obiboka. Szata graficzna nawiązuje właśnie do tej serii. Żywe kolory przyciągają wzrok nie tylko najmłodszych. Samo wykonanie jest staranne i przemyślane. Elementy tekturowe są grube i solidne. Plastikowe podstawki z podstaw drzew warto nie zdejmować, bo przy kolejnym zakładaniu możemy uszkodzić karton.

Zawartość pudełka:
  • elementy z kartonu - 20 elementów drzewa (podstawa), 20 elementów drzewa (korona), 20 ptaków w pięciu rodzajach ( sikorki, dzięcioły, sójki, kukułki, puchacz)
  • dwie kostki
  • cztery plansze zagajnika
  • trzy żetony zwierzątka
  • instrukcja z plakatem
  • koperta z nasionami

Ale o co chodzi?
Zabawa polega na jak najszybszym "posadzeniu" lasu, składającego się z pięciu drzew. Natomiast każde z drzew składa się z trzech części: podstawy, korony i ptaka. Razem z synkiem graliśmy w podstawowy wariant gry rekomendowany dla dzieci w wieku 4 -7 lat.


Poszczególne elementy układamy na trzech stosach (zdjęcie powyżej) i przypisujemy im odpowiednie zwierzątka z numerem.


Następnie układamy przed sobą planszę zagajnika, na której w pięciu kółkach zaznaczono miejsca na drzewa. Elementy drzewa umieszczamy w kolejności od dołu, czyli podstawa - korona - ptak. Rzucamy dwiema kostkami. Jedna kostka pokazuje stos, z którego możemy wziąć element, a druga - ile możemy dobrać tych elementów. Od nas zależy wybór numerów.


Przykładowo wyrzucając 2 i 3 - możemy albo wziąć albo trzy elementy ze stosu drugiego, albo dwa elementy ze stosu trzeciego. Jeśli wyrzucimy dwie takie same cyfry, możemy albo zastosować ogólne zasady, albo wybrać jeden dowolny element. Wygrywa ten, kto pierwszy ułoży pięć pełnych drzew. Ciekawe jest, że w grze przewidziano możliwość remisu, ponieważ każdy gracz wykonuje taką samą ilość ruchów.


Gra bardzo nam się spodobała. Dodatkowo poznaliśmy odpowiedź na pytanie " Po co są lasy?" oraz dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać. Rozgrywka jest dynamiczna i dość szybka. Dla mnie to duży plus, bo dzięki temu dziecko nie ma szansy się znudzić, a jak wiadomo u kilkulatka koncentracja na zadaniu bywa trudna. Gra zapewniła nam mnóstwo emocji, śmiechu i zabawy. Polecam serdecznie.

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Granna za możliwość poznania gry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...