niedziela, 3 kwietnia 2016

Filtr Dafi Mg+ Unimax - wzbogaca wodę w magnez.

Dzbanek filtrujący Dafi używam od prawie dwóch lat. O jego zaletach pisałam na blogu TUTAJ. Dzisiaj chciałabym skupić się na filtrze Dafi Mg+ Unimax, który oprócz krystalicznie czystej wody zapewni nam dodatkową porcję magnezu. 


Wbrew pozorom nie tak trudno zafundować sobie niedobór magnezu. Stres, dużo kawy, może papieros, nieurozmaicona dieta  a wszystko to w biegu i wiecznym pośpiechu.

Codziennie brakuje nam około 100 mg magnezu. Jak uzupełnić te braki? Takie ilości biopierwiastka można łatwo uzupełnić, pijąc wodę wzbogaconą w magnez. Jeść więcej się nie da, ale możemy pić zamiast zwykłej wody wodę zawierającą duże ilości magnezu. Magnez występuje w wodzie w formie zjonizowanej, a więc najlepiej przyswajalnej przez organizm. Marka Dafi stworzyła filtry Mg+, które wzbogacają wodę średnio o 30 mg/l cennego magnezu. Całkiem sporo biorąc pod uwagę, że woda butelkowana zawiera 15 - 20 mg/l tego pierwiastka.

W przefiltrowanej wodzie nie wyczujemy smaku magnezu. Ponadto zredukowana zostaje zawartość metali ciężkich, usunięta większość substancji niekorzystnie wpływających na smak, zapach i barwę wody.

Dieta bogata w magnez  zapobiega  arytmii i miażdżycy, obniża ciśnienie, opóźnia procesy starzenia, łagodzi skutki stresu i wspomaga pamięć.

Dla mnie codzienne używanie dzbanka Dafi jest przede wszystkim bardzo wygodne. Nie muszę pamiętać o zakupie i co ważniejsze dźwigać wody butelkowanej. Nie zaśmiecam środowiska plastikowymi opakowaniami. Co miesiąc inwestuję (około 17 zł) w filtr, który pozwala przefiltrować do 200 l wody.Więcej informacji o Dafi Mg+ Unimax możecie przeczytać na stronie Woda z magnezem. Polecam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...