piątek, 15 kwietnia 2016

Nasz pomocnik - butelka Avent Natural.

Jak może wiecie, mój młodszy synek urodził się w 31 pierwszym tygodniu ciąży z waga 1800 g. Od samego początku nie miałam możliwości przystawiania go do piersi, ponieważ przebywał w inkubatorze na oddziale intensywnej terapii. Oczywiście mój pokarm (ściągnięty laktatorem) był podawany - na początku sondą żołądkową, a później butelką. Po miesiącu wróciliśmy do domu i zaczęliśmy uczyć się przystawiania do piersi. Pojawiło się pytanie: Czy jednoczesne karmienie piersią i butelką jest w ogóle możliwe?


Firma Avent za sprawą butelek Natural nam to ułatwia. Silikonowy smoczek jest miękki, giętki, szeroki i wyposażony w specjalne płatki, które powodują, że przypomina on kobiecą pierś

Pozostałe zalety: 

  • W trosce o brzuszek malucha Avent zastosowało system antykolkowy z podwójnym zaworkiem, który odprowadza powietrze do butelki, a nie do brzuszka dziecka.  
  • Butelka kształtem przypomina klepsydrę, jest lekka i dobrze leży w dłoni
  • Szeroki otwór sprawia, że jest praktyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości, bez problemu doczyścimy z dna resztki mleka. Smoczek również nie nastręcza trudności podczas mycia. 
  • Montaż butelki jest szybki i prosty nawet o 3 nad ranem. 
  • Co ważne wykonana jest z materiału niezawierającego bisfenolu A
  • Podziałka jest czytelna. 
  • Wgłębienie w pokrywce na smoczek  ułatwia szybkie ściąganie, dłoń się nie ślizga.  

Firma Avent stworzyła limitowaną kolekcję butelek Natural "Kim będę gdy dorosnę". Od zwykłej butelki Natural butelka tej serii różni się ślicznym, wesołym i humorystycznym obrazkiem bobaska, w naszym wypadku Doktora Bobaska ;) Pamiętajmy, że rola rodziców polega na tym, aby zapewnić dzieciom, jak najlepszy start. Nie mówię tu o zapisywaniu malca na 15 różnych zajęć, ale na wspieraniu i akceptowaniu jego zainteresowań.


Jak na razie synek mocniej kocha butelkę. Nie zniechęcamy się jednak i dalej przystawiam synka do piersi, dajemy sobie czas. 


Za możliwość poznania butelek z limitowanej kolekcji dziękuje platformie aventdlamam.pl.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...