sobota, 7 maja 2016

Basia i wolność - 225 rocznica konstytucji.

Kochamy książki o Basi, ponieważ tłumaczą one dzieciom w sposób bezpieczny i zrozumiały otaczający je świat. Basia i wolność to najnowsza propozycja wydawnictwa Egmont.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 210 x 250 mm
Cena: 16,99 zł 15,29 zł

Tym razem Basia wraz z całą rodziną udaje się do muzeum. Początkowo dziewczynka nie chce uczestniczyć w wyprawie, ale zostaje skuszona wizją obiadu na mieście. Jazda autobusem jest świetnym pretekstem do głośnej zabawy, zaspa zamienia dziewczynkę w błotną biedronkę, a kusząco śliska podłoga w muzeum staje się lodowiskiem. A to nie koniec pomysłów rezolutnej Basi. Tato ze stoickim spokojem tłumaczy dzieciom, czym różnią się zakazy od zasad, co to jest wolność oraz że każda nasza decyzja ma swoje konsekwencje.

Historyjka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem dla młodego odbiorcy. Autorka ukazuje świat z punktu widzenia kilkulatka: kolorowy, bezpieczny i ciekawy. Sprawia to, że maluch może się bez problemu utożsamić z bohaterami. Nie odnajdziemy tutaj scen przemocy, które wzbudzają w dzieciach strach. Wyraźny i czytelny morał to jest to, co  cenimy najbardziej!

Szata graficzna jest przemyślana i dopracowana w najmniejszych szczegółach. Mamy nawet kropkę nad "i" w barwach narodowych. Czemu nie,  wszak wydanie jest jubileuszowe. Spodobały nam się również wesołe, kolorowe i jakże charakterystyczne ilustracje autorstwa Marianny Oklejak.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...