wtorek, 10 maja 2016

"Samo dzielny" - Zofia Stanecka

Dzisiaj przedstawię dwie książeczki z nowej serii "Samo dzielny" wydawnictwa Egmont - Wstaje sam oraz Lepiej wiem.


Seria "Samo dzielny" autorstwa Zofii Staneckiej powstała z myślą o trzylatkach oraz ich rodzicach. W książeczkach poznajemy rezolutnego Samuela oraz jego mamę, tatę i kotka Kluskę. Przygody chłopca są opisane w sposób zabawny i ciekawy.
W każdym tomie mamy dwie strony do kolorowania. Podoba mi się, że możemy je wyciąć i w ten sposób nie dajemy sygnału najmłodszym, że można malować po książkach.
Udanym pomysłem jest umieszczenie na końcu książki mini-przewodnika dla rodziców. Dowiedzą się oni m.in. jak wspierać samodzielność trzylatka oraz jakie umiejętności posiada. Oczywiście do wskazówek podchodzimy pamiętając, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dla mnie ważne jest, że książeczki dostosowane są do wrażliwości trzylatków - nie wzbudzają niepokojów i lęków.

Książki o Samo wydane są niezwykle starannie w twardej oprawie i dobrej jakości papierze. Niebanalne ilustracje Tomasza Samojlika - niezbyt bogate kolorystycznie idealnie wkomponowują się w zamysł i treść książek. Czcionka jest wyraźna, duża, idealna przy pierwszych próbach czytania.

Samo dzielny Wstaje sam

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Samo dzielny
Objętość: 32 strony
Okładka: twarda
Format: 220 x 200 mm
Cena: 19,99 zł 17,99 zł

Wraz z Samo spędzamy bardzo pracowity poranek. Chłopczyk w całej krasie ukazuje swoją samodzielność w takich sytuacjach, jak: poranna toaleta, ubieranie się, jedzenie śniadania, sprzątanie łazienki, a nawet pranie. Jak to bywa z trzylatkami nie wszystko się udaje, ale ważne jest, że nasz bohater się nie zniechęca. Temat samodzielności jest jak najbardziej trafiony i ciekawy nie tylko dla młodego czytelnika.Samo dzielny Lepiej wiem

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Samo dzielny
Objętość: 32 strony
Okładka: twarda
Format: 220 x 200 mm
Cena: 19,99 zł 17,99 zł

Wyobraźnia trzylatka nie zna granic, a przekonać się o tym możemy w książeczce Lepiej wie. Pewnego dnia po przebudzeniu Samo stwierdził, że jest ... słoniem i będzie zachowywał się, jak na tego zwierza przystało. Wynikło z tego mnóstwo zabawnych sytuacji, ale o nich przeczytajcie sami.
Czasami miałam wrażenie, że Samo nie ma trzech lat, ale dwa. Może to przez sposób mówienia chłopca , czy pomysły w stylu " Nocnik zaniósł  do pokoju rodziców. Postawił go na łóżku.".  Ale to tylko moje odczucia.

Reasumując seria o Samo jest bardzo ciekawa, spodobała się mojemu synkowi i na pewno sięgniemy po kolejne tomy. Polecamy serdecznie.

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...