środa, 29 czerwca 2016

Basia i przyjaciele - Zofia Stanecka

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się nowa seria książeczek o rezolutnej Basi, przeznaczona dla nieco starszych czytelników.


Wizualnie książeczki nawiązują do serii Basia. Format identyczny, mamy także twardą okładkę oraz jakże charakterystyczne i kolorowe ilustracje Marianny Oklejak. Różnica polega na tym, że Basia nie jest główną bohaterką.

Basia i przyjaciele. Antek
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 210 x 250 mm
Cena: 16,99 zł 14,74 zł

Antek jest kuzynem Basi i niezłym gagatkiem. Pewnego dnia przychodzi do niego w odwiedziny Janek i o zgrozo jego młodsza siostra Basia. Jak nie trudno się domyśleć chłopcy nie są zachwyceni perspektywą zabawy z dziewczynką. Tym bardziej, że czeka ich morska wyprawa na statku pirackim. Po niedługim czasie okazuje się, że włączenie Basi do zabawy, to strzał w dziesiątkę.

Historyjka o Antku bardzo spodobała się mojemu synkowi, a już w szczególności fragment, kiedy chłopiec w złości z całej siły trzasnął drzwiami, aż tynk obsypał się z framugi. Obrazek jest równie sugestywny (zdjęcie poniżej). Zresztą wszystkie ilustracje pani Marianny są idealnym dopełnieniem tekstu.

Jak każda książka Zofii Staneckiej napisana jest z humorem. Skupia się także na emocjach towarzyszących dzieciom w codziennym życiu.
Basia i przyjaciele. Anielka
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 210 x 250 mm
Cena: 16,99 zł 14,74 zł

Rodzice Anielki są artystami. Mama - ilustratorka pracuje w domu.  Tato -artysta performer występuje w różnych miastach, więc wiąże się to z częstą nieobecnością. To właśnie m.in. o tęsknocie za ojcem opowiada ta książeczka.
Podoba mi się, że Zofia Stanecka przedstawia w swoich książkach różne rodziny, a nie tylko takie "typowe".

Mama Anielki, aby rozweselić córkę, zaprasza ma noc Basię. Koleżanki doskonale się bawią podczas malowania farbami, przygotowywania wspólnego posiłku, gry w karty czy wygłupów. Przed zaśnięciem Basi robi się smutno i tym razem to Anielka pociesza przyjaciółkę. Ciepła opowieść o radości, przyjaźni i tęsknocie.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...