poniedziałek, 6 czerwca 2016

Kryminał dla najmłodszych: Różowe babeczki.

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki, dlatego warto zapoznać je z gatunkiem literackim – kryminałami dla dzieci. Różowe babeczki do najnowsza propozycja wydawnictwa Egmont, polecana dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Joanna Jagiełło
Seria: Poczytaj ze mną
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka
Format: 210 x 250
Wiek: 3 - 7 lat
Cena: 14,99 zł  13,49 zł

Lusia jest bardzo spostrzegawczą dziewczynką, która pomaga swojemu tacie Lucjanowi Zagadce w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Pewnego dnia w biurze detektywistycznym pojawia się właścicielka cukierni pani Bajadera. W tajemniczych okolicznościach ktoś podmienił krem z babeczek na ... ciastolinę. Kto to mógł zrobić? Jaki miał motyw? I co najważniejsze, czy duetowi detektywów uda się rozwikłać tę sprawę?

Książka detektywistyczna dla dzieci Różowe babeczki w prosty i przystępny sposób tłumaczy niezwykle skomplikowane rzeczy. Najmłodsi dowiedzą się kim jest detektyw, czym dowód przestępstwa, poszlaka, dedukcja czy też portret pamięciowy. Podoba mi się, że dziecko przy rozwiązywaniu zagadki zmienia się w małego detektywa. Zaczyna analizować, łączy fakty, wyciąga wnioski, logicznie myśli, a przy tym doskonale się  bawi.

Estetykę wydania oceniam na piątkę. Kolorowa oprawa nawiązująca do innych książeczek z serii "Poczytaj ze mną".  Ilustracje ciekawe, miłe dla oka, dobrze współgrają z tekstem. Czcionka duża , wyraźna , w sam raz dla dzieci samodzielnie czytających. 
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...