sobota, 18 czerwca 2016

Po co komu mamut?

Po co komu mamut? to kolejna książka z niezwykłej serii Egmontu - "Poczytaj ze mną". Cykl ten ma na celu przybliżenie najmłodszym różnych form i gatunków literackich. 


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Agnieszka Frączek
Seria: Poczytaj ze mną
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka
Format: 210 x 250
Wiek: 3 - 7 lat
Cena: 14,99 zł  13,49 zł

W książeczce poznajemy sympatycznego mamuta w rozmiarze "mini". Zwierzątko przez wieki mieszkało na rysunkach w jaskini. Pewnego dnia postanowiło wyruszyć w świat, aby zakosztować przygód. Podczas swojej wędrówki mamut poznał przyjaciół, ale nie obyło się również bez kłopotów. Jak to w bajkach bywa zakończenie jest szczęśliwe. Poznajemy również odpowiedź na tytułowe pytanie. Zresztą przeczytajcie sami.

Po co komu mamut? to zabawna wierszowana bajka. Akcja wartko się toczy i z pewnością zaciekawi dzieci. Lubimy jak książka nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale również uczy nas nowych słów lub zwrotów. Synek dowiedział się m.in co oznacza wyrażenie "dybać na kogoś". Wydanie jest bardzo ładne. Czcionka jest duża, wyraźna, idealna przy pierwszych próbach czytania. Do tego zachwycające ilustracje Joanny Rusinek. Polecamy.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...