czwartek, 8 września 2016

Majka. Koniki z Szumińskich Łąk

Majka  wydawnictwa Egmont to kolejny tom serii Koniki z Szumińskich Łąk opowiadającej o sympatycznych dziewczynkach oraz ich konikach. 


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Agnieszka Tyszka
Seria: Konie
Objętość: 160 stron
Okładka: miękka
Format: 128 x 198 mm
Cena: 14,99 zł  11,99 zł

Koniki z Szumińskich Łąk to seria książek dla dzieci, składająca się już z sześciu tomów: August, Roki, Marcysia, Dżunia, Aprilek i Majka. Docelowo tomów ma być 12. więc jesteśmy już na półmetku.

Nasza główna bohaterka Klara jest wesołą dziewczynką, która uwielbia konie. Pewnego razu otrzymuje bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie - ma zostać przybraną mamą osieroconej Majki. Czy dziewczynka poradzi sobie z opieką nad konikiem? Poznamy również losy Hani, która niedawno została starszą siostrą. Paulinę również czeka prawdziwe wyzwanie. A jakie? Przeczytajcie sami.

Postacie są bardzo wiarygodne i na pewno nie jedno dziecko się z nimi utożsami. Lektura porusza ważne tematy jak przyjaźń, pomoc innym ludziom czy odpowiedzialność za zwierzęta. Książkę polecam dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, przypadnie do gustu nie tylko dziewczynkom. Kolejny tom serii Koniki z Szumińskich Łąk jest bardzo wciągający, pociechy nie nudziły się podczas czytania. Dodatkowym plusem jest objętość pozycji. Mamy aż 160 stron, co daje nam kilka godzin Szumińskich opowieści.

Wydanie jest bardzo estetyczne. Miękka okładka, czarno-białe ilustracje, duża i wyraźna czcionka. Udanym pomysłem jest umieszczenie mapy Szumina i okolic. Polecamy.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...