piątek, 23 września 2016

Organiczny olejek do kąpieli (minerały Morza Martwego) - Dr.Organic

Ostatnio mam w wannie mini Morze Czerwone, a to dzięki  olejkowi do kąpieli na bazie minerałów z Morza Martwego  Dr.Organic.


Informacje od producenta:
Ten nawilżający olejek do kąpieli, o leczniczym działaniu, jest skuteczną mieszanką naturalnie regenerujących minerałów z Morza Martwego, połączoną z olejkami i ekstraktami organicznymi, które remineralizują skórę i przywracają jej właściwą harmonię. Ten cenny olejek zmiękcza, odbudowuje i nawilża skórę. Ponadto przyspiesza jej metabolizm, oczyszcza ją, oraz wspomaga jej regenerację i zwiększa ochronę.
Właściwości niektórych minerałów pochodzących z Morza Martwego:
Bor - niezbędny minerał, podwyższający stężenie hormonów istotnych w poprawianiu gęstości kości. Jest to niezwykle istotny minerał, łagodzący skurcze mięśni, bezsenność, bóle pleców, oraz wiele problemów związanych z menopauzą, ale również zmniejszający bolesne skurcze menstruacyjne.
Wapń - pełni istotną rolę w procesach krzepnięcia krwi. Wspomaga zapobieganie infekcjom i gojenie ran. Ponadto łagodzi symptomy stresu przedmiesiączkowego (PMS), oraz zwęża pory.
Jod - reguluje funkcjonowanie układu mięśniowego i nerwowego, oraz poprawia stan zębów, włosów, skóry i paznokci. Posiada również właściwości antyseptyczne i sterylizujące.

Brom - leczy i przynosi znaczną ulgę w przypadku trądziku. Sole z Morza Martwego mają 50-krotnie wyższe stężenie tego pierwiastka w porównaniu z jakimikolwiek innymi solami.

Potas - zapobiega chorobom układu nerwowego, skurczom mięśni, zatwardzeniom i nadciśnieniu. Ponadto zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, które odpowiadają za przedwczesne starzenie się skóry.

Chlor - odpowiada za metabolizm komórkowy, oraz równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.
Bitumin - naturalna smoła, o właściwościach przeciwzapalnych.

pojemność: 100 ml
cena: 44,95 zł

Skład:


Moja opinia:

Opakowanie:
Sam olejek znajduje się w odkręcanej (zakrętka plastikowa) butelce wykonanej z grubego szkła. Dodatkowo dołączony mamy kartonik. Zarówno na butelce , jaki i na kartoniku umieszczono w języku angielskim wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu (skład, termin przydatności itp.). Szata graficzna bardzo ładna i  jak najbardziej kojarzy się z kąpielą w morzu :)


Konsystencja, zapach:
Konsystencja typowo oleista, dość rzadka. Kolor słomkowy. Stosujemy wlewając 1-2 nakrętki produktu do wanny z wodą. Olejek nie brudzi wanny, po kąpieli nie zauważyłam tłustego osadu na wannie, a czasami zdarza się to przy tego rodzaju produktach. Zapach ładny, delikatny, trochę ziołowy, niestety po wlaniu do wody jest bardzo słabo wyczuwalny. Przy kąpielach 1- 2 razy w tygodniu kosmetyk starczy nam na kilka miesięcy.


Skład:
Na pochwałę zasługuje fakt, że w żadnym kosmetyku Dr.Organic nie znajdziemy parabenów, laurylosiarczanu sodu, sztucznych barwników, szkodliwych środków chemicznych, sztucznych aromatów oraz sztucznych konserwantów. Jak przystało na porządny, prawdziwy olejek do kąpieli na pierwszych miejscach w INCI występują składniki olejowe.

Działanie:
  • Efekt nawilżenia jest jak najbardziej wyczuwalny przy skórze normalnej, nie wiem jak zachowałby się przy suchej. 
  • Skóra po kąpieli jest bardzo gładka i miękką w dotyku.
  • Nie podrażnia, nie uczula, jest bardzo delikatny.
  • Na plus zaliczam, że olejek nie pozostawia na naszej skórze tłustego filmu. Nie byłby to może grzech śmiertelny, ale ja czuję pewien dyskomfort, kiedy klei się do mnie piżama.
  • Na pewno sprawdzi się u osób , które szukają odprężenia w wannie.
  • Wprawdzie nie jest to produkt pod prysznic, ale spokojnie możemy nim się umyć. W kontakcie z naszą skórą tworzy delikatną pianę i ładnie oczyszcza ciało.
Olejek do kąpieli i wiele innych produktów Dr.Organic możecie zakupić w sklepie Goodies.pl .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...