niedziela, 18 września 2016

Tomek i ekspres

Wydawnictwo Egmont wydało bardzo fajną serię książeczek dla dzieci w formie teczki z prezentem. Dzisiaj coś dla chłopców :) - Tomek i ekspres


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Emily Stead
Seria: Teczka z prezentem
Objętość: 24 strony
Okładka: miękka
Format: 276 x 290 mm
Cena: 19,99 zł  17,99 zł

Książeczka jest w formie teczki z wygodnym uchwytem do przenoszenia. Jako niespodziankę dziecko otrzymuje zabawkę lokomotywę Tomka. To jeszcze nie wszystko, bowiem całe dwie strony zawierają naklejki. Czytamy, naklejamy i bawimy się :) Takie 3w1 bardzo przypadło do gustu mojemu synkowi. 
Na każdej stronie mamy barwne ilustracje oraz tekst przeplatany mini obrazkami do uzupełnienia kolorowymi naklejkami. Jeśli mamy problem z rozpoznaniem bohatera bajki czy miejsca, to możemy skorzystać z legendy, która znajduje się na pierwszej stronie. Bardzo fajny pomysł. Po wyklejeniu książeczki zostaje nam jeszcze kilka naklejek, które nasz maluch może dowolnie wykorzystać.

Treść książeczki jest bardzo sympatyczna. Opowiada o przygodach lokomotywy Tomka oraz jego przyjaciół. Na Sodor przyjeżdżają bardzo ważni goście, a Pelagia Szyneczka postanawia zorganizować wycieczkę po wyspie. Jednak tylko jedna lokomotywa może pociągnąć wagony ekspresowe. Co ważne dzieci otrzymują jasny i wyraźny morał.

Naklejki, lokomotywa i ciekawa treść czynią książeczkę bardzo atrakcyjną dla kilkulatka. Teczka z prezentem zapewni maluchom mnóstwo radosnej zabawy. Polecamy.

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...