poniedziałek, 28 listopada 2016

Malutki Lisek i Wielki Dzik - Najdalej

Zapraszamy na recenzję przepięknego komiksu Malutki Lisek i Wielki Dzik - Najdalej. Album jest kontynuacją historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.


Wydawnictwo: Egmont
Autor:  Berenika Kołomycka
Seria: Konkurs im. Janusza Christy
Objętość: 48 stron
Okładka:  miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Cena: 24,99 zł  22,49 zł

Komiks składa się z trzech części: Daleko, Dalej, Najdalej , z których każda kolejna historia jest rozwinięciem poprzedniej. Poznajemy przesympatycznego Liska oraz Dzika. Razem z dwójką przyjaciół udamy się na słoneczną łąkę, w zimne i niebezpieczne góry oraz nad bezkresne morze. Beztroska wędrówka jest okazją do poznawania przyrody i cieszenia się własnym towarzystwem. Tam spotykają niezwykłe zwierzęta i wtedy Dzik czuje, że musi się do nich przyłączyć. Czy jednak jest stworzony do życia pośród słonych fal? A może zwycięży przyjaźń i dwaj podróżnicy postanowią się nie rozłączać?

Komiks ma nie tylko walory czysto rozrywkowe, ale pokaże najmłodszym, jakimi wartościami należy się kierować. Dzieci dowiedzą się, że nie warto być egoistą, że szczęściem należy się dzielić, a przyjaciel to prawdziwy skarb.

Niewątpliwą zaletą komiksu jest szata graficzna. Ciepłe, subtelne, akwarelowe ilustracje sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Same rysunki świetnie oddają emocje bohaterów.

Album czytaliśmy wraz  z moim 5-letnim synkiem po raz nasty i żaden powrót nas nie znudził. Polecamy.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...