środa, 21 grudnia 2016

Boże Narodzenie z Basią

Za chwilę Święta i u nas na topie są wszelkie bożonarodzeniowe pozycje. Wydawnictwo Egmont zaskoczyło nas najnowszą książką o rezolutnej dziewczynce - Basia i zwierzaki.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Dodatki: szablony do wycięcia
Format: 205 x 295 mm
Cena: 49,99 zł 44,99 zł

Tym razem nie tylko czytamy, ale przydadzą się również nożyczki. Zaskakuje aksamitna, twarda okładka z mieniącymi się na złoto gwiazdkami. W środku równie ciekawie. Świąteczna opowieść o Basi i jej rodzinie z oryginalnymi ilustracjami Marianny Oklejak oraz plansze do kreatywnej zabawy (16 plansz zawierających różne zwierzęta, paśnik i zagrodę do samodzielnego złożenia oraz sześć arkuszy naklejek do ozdabiania zwierząt). Dzieci mogą wyciąć i ozdobić naklejkami zwierzaki, którymi później mogą się bawić albo... zawiesić na choinkę. Karty z szablonami są dość sztywne, więc nasze wycinanki dobrze stoją. Z wycięciem 5-latek również nie miał problemów.

Święta zbliżają się nieuchronnie, a mama Basi ma jeszcze mnóstwo do zrobienia. Oprócz typowo domowych obowiązków musi zająć się trójką ciekawskich brzdąców. Kiedy (po incydencie z burakami) sytuacja staje się bardzo napięta, mama postanawia zająć dzieci zabawą. Wręcza im papier, pisaki, nożyczki i  tak powstaje istne stado przeróżnych zwierzaków. 


Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...