piątek, 20 stycznia 2017

Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika. Tom 1

Zapraszam na recenzję książeczki Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika. Tom 1. Nie zdradzę, jakie to niesmaczne zwyczaje ma Królik, ale wierzcie mi "niesmaczne" to bardzo delikatne określenie. Ja użyłabym obrzydliwe. Oczywiście zachwycony 5-latek zaśmiewał się do łez z nietypowego zachowania Królika.


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Autor: Julian Gough
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Objętość: 112 stron
Okładka: twarda
Format: 130 x 180 mm
Cena: 19,99 zł

Niedźwiedzica Misia przypadkowo budzi się w połowie zimy. Jest głodna, jej zapasy zostały skradzione, a w dodatku na dworze panuje zamieć śnieżna. Misia nie traci jednak dobrego humoru i postanawia ulepić pierwszego w życiu ... bałwana. Poznaje pesymistycznie nastawionego do życia Królika, który ma sporo za długimi uszami. Przemądrzały truś wyjaśnia niedźwiedzicy zasady panujące w zimowym świecie. Czy pod wpływem życzliwości niedźwiedzicy nasz uszaty bohater zmieni swoją postawę? Czy przyjaźń pomiędzy tak różnymi charakterami jest możliwa? Czy Wilk może zostać wegetarianinem? Zapraszam do lektury.

Rozmiar książki idealny do małych rączek. Ilustracje wykonane w odcieniach szarości, błękitu i bieli są zachwycające, idealnie oddają charakter zwierząt. Estetykę wydania oceniam na piątkę.

Książka napisana jest fenomenalnie i doskonale się ją czyta. Zabawne dialogi, nietuzinkowe ilustracje zajmujące większość strony i czytelny morał to jest to, co lubimy najbardziej. Mój synek był zachwycony opowieścią o sympatycznych zwierzakach, przeczytałam mu ją dwa razy pod rząd, a później musiałam również wysłuchać jego opowieści o dalszych przygodach Królika i Misi. Nie możemy doczekać się  kolejnego tomu.





Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...