poniedziałek, 2 stycznia 2017

Wielka księga Basi i Franka.

Na naszej półce pojawił się kolejny, drugi już, tom Wielkiej księgi Basi i Franka


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Wielka Księga
Objętość: 168 strony
Okładka: flexi
Format: 160 x 200 mm
Cena: 29,99 zł 26,99 zł

Po raz kolejny Zofia Stanecka spisała się doskonale. Na 168 stronach znajdziemy 24 humorystyczne i ciepłe opowieści o sympatycznej kilkulatce. Poznamy również najbliższych Basi - dziadków, ciocie, wujków i kuzynostwo. Podoba mi się, że historie pisane są także z perspektywy najmłodszego członka rodziny - Franka. Poczytamy o niebanalnych zabawach Basi i Franka, jak choćby zamiana w wygłodniałe pieski, kotki, myszki, czy tworzenie kałuż w domu. Pójdziemy z dziećmi na wiosenny spacer, piknik, podlewanie ogrodu i nie tylko. Przeżyjemy błotną kąpiel i mnóstwo innych przygód.

Książka wydana jest bardzo ładnie, kolorowe ilustracje idealnie wpasowują się w czytany tekst. Pomiędzy niektórymi opowieściami mamy zadania na spostrzegawczość do wykonania. Bardzo fajny przerywnik.

Poszczególne historie nie są długie, a czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Akurat mam w domu 5-latka oraz kilkumiesięcznego brzdąca, więc przygody Basi i Franka bardzo nam się spodobały. U nas są na czasie :) Polecamy.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania oczywiście książki wydawnictwa Egmont.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...