piątek, 24 lutego 2017

Genodieta - nadzieja w walce z otyłością?

Ileż to razy słyszałam od osób otyłych, że to wina ich genów. Cóż, kiwałam głową, a myślałam sobie "Kochana idź do dietetyka i zacznij się ruszać". Okazuje się jednak, że nie powinnam nikogo osądzać pochopnie. Od jakiegoś czasu bardzo modny stał się sposób dobierania diety na podstawie profilu genetycznego - Genodiet.

źródło: DF Medica

Dla kogo?
Dla każdego, nie ma ograniczenia wieku czy płci. Osoby z jakimiś problemami zdrowotnymi również mogą skorzystać z badania. Moim zdaniem, im szybciej tym lepiej, bo dobrze opracowany plan żywieniowy może uchronić dzieci przed wieloma schorzeniami dietozależnymi. Test przeprowadza się raz na całe życie. 

Gdzie zrobić badania?
Na stronie DF Medica znajdziemy listę placówek na terenie całego kraju, które wykonują badania. Koszt badania  w zależności od wybranego programu rozpoczyna się od 2500 zł.

Czy to boli?
Absolutnie nie boli. Badanie trwa tylko kilka minut. Polega na pobraniu nabłonka z wewnętrznej strony policzka przy pomocy patyczka wymazowego i poddaniu go laboratoryjnej analizie. Na wyniki czekamy 7 tygodni.

Jakie korzyści zapewnia Genodieta? 
Ułożenie indywidualnego programu żywieniowego w oparciu o testy DNA da nam pewność, że kolejne zmagania z kilogramami nie pójdą na marne. Analiza DNA powie nam,  jakie produkty żywnościowe nam służą, a jakich musimy unikać. Nie tylko zgubimy nadprogramowe kilogramy, ale również możemy uniknąć wielu chorób dietozależnych (takich jak cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca, udar, czy osteoporoza). Badanie wykaże również jaka aktywność fizyczna jest dla nas najlepsza (niektóre osoby nie mogą schudnąć, bo uprawiają nieodpowiednią dla siebie aktywność). Kolejna niekwestionowana korzyść to opóźnienie proces starzenia. Zawsze byłam zdania, że warto inwestować we własne i naszych najbliższych zdrowie.

DF Medica Polska to jedna z pierwszych firm na polskim rynku, która rozpowszechniła badania genetyczne w kontekście diety, prawidłowego żywienia oraz profilaktyki chorób dietozależnych. Nadrzędnym celem DF Medica Polska jest propagowanie i wykorzystywanie nowoczesnych badań służących ochronie zdrowia, akcentowanie diety jako istotnego elementu minimalizującego ryzyko chorób dietozależnych lub wspierającego leczenie. Ważną rolę w tym zakresie odgrywa współpraca z międzynarodowymi zespołami ekspertów – specjalistami w zakresie genetyki, dietetyki, medycyny, farmacji oraz kultury fizycznej. Jedynie holistyczne – kompleksowe podejście ekspertów różnych specjalizacji, pozwala zaoferować pacjentowi finalny „produkt”, który będzie dla niego  zrozumiały, a przede wszystkim łatwy do zastosowania w codziennym życiu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...