sobota, 18 lutego 2017

Latający Smerf

"Latający Smerf" to kolejny tom przygód sympatycznych Smerfów autorstwa słynnego rysownika i scenarzysty Peyo. Tym razem album składa się nie z jednej opowieści, ale aż z 5 krótkich komiksowych historyjek. 


Wydawnictwo: Egmont
Rysunki: Peyo
Seria: Smerfy Komiks
Objętość: 48 strony
Okładka: miękka
Format: 215 x 290 mm
Cena: 19,99 zł  17,99 zł

Pierwsza z nich "Latający Smerf" opowiada o spełnionym marzeniu o lataniu. Powstaje Smerfolot. Wszyscy są zachwyceni. No może oprócz Smerfetki, której kwiaty, pranie oraz komin ucierpiały podczas podniebnych akrobacji. Kiedy jednak Smerfetka zostaje schwytana przez Gargamela, Latający Smerf bez wahania rusza swoim samolotem na pomoc. Zapowiada się bitwa między Smerfolotem , a maszyną latającą skonstruowaną przez złego czarownika. Kto zostanie zwycięzcą?

Kolejna opowieść "Łakomstwo Smerfów" przestrzega przed spożywaniem jedzenia niewiadomego pochodzenia. Można nie tylko się pochorować, ale wręcz (jeśli palce macza Gargamel) zamienić się w kamień. Smerfy chyba po raz pierwszy powinny posłuchać Ważniaka :).

"Smerf w masce" terroryzuje wioskę Smerfów rzucając tartami w swoich sąsiadów. Wszyscy są oburzeni, ale gdy pojawia się możliwość anonimowego zgłoszenia Smerfa, w którego ma uderzyć Smerf w masce, wybucha prawdziwa wojna. Aby znaleźć sprawcę całego zamieszania, Papa Smerf musi wziąć sprawy w swoje ręce.

W historii "Szczeniak u Smerfów" niebieskie ludki niespodziewanie zyskują prawdziwego obrońcę wioski. Straszliwe opowieści, magiczny amulet, a do tego Gargamael ... oj będzie się działo.

Każdy żart kiedyś przestaje być śmieszny. Przekonał się o tym Zgrywus, w opowiadaniu „Żarty Zgrywusa”.  Wybuchowe prezenty nikogo już nie śmieszą. Co teraz zrobi nasz żartowniś?

Lektura krótkich historyjek o Smerfach jest bardzo przyjemna nie tylko dla najmłodszych. Znajdziemy tu solidną porcję dobrych żartów sytuacyjnych i słownych. Smerfy nie tylko bawią, ale również przestrzegają i ukazują wartości, jakimi powinniśmy kierować się w życiu. Śliski, dobrej jakości papier, wyraźna czcionka,  żywe i kolorowe  ilustracje to jest to, co lubimy.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...