niedziela, 5 lutego 2017

Miłość za wszelką cenę - Louisa Reid.

"Miłość za wszelką cenę" autorstwa Louisa Reid to niezwykła książka. Poruszyła we mnie całą gamę skrajnych emocji od radości , wzruszenia, współczucia, po frustrację i gniew.


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Autor: Louisa Reid
Wiek czytelnika: +15 lat
Objętość: 464 strony
Okładka: miękka
Format: 145 x 205 mm
Cena: 39,99 zł

"Miłość za wszelką cenę" to książka, która zaskakuje. Nic nie jest takie, jak się wydaje. Nie jest to typowa historia miłosna dla nastolatków, chociaż doskonale zostało ukazane rosnące uczucie między Leo i Audrey. Temat jest bardziej poważny, bo dotyczy choroby psychicznej 16-latki oraz jej skomplikowanej relacji z matką. Louisa Reid napisała powieść z jednej strony młodzieżową, ale z drugiej bardzo dojrzałą.

Cierpiąca na depresję Audrey wraz z 5-letnim bratem i mamą przeprowadza się do nowej miejscowości. Przeraża ją nieprzyjemna aura otaczająca dom oraz nowa szkoła. Jedynym jasnym punktem jest Leo, sympatyczny chłopak z najbliższego sąsiedztwa.  Jednak nic nie jest proste i oczywiste.

Louisa Reid doskonale stopniuje napięcie. To co było na początku takie oczywiste, za kilka stron już nie jest. Nie sposób się nudzić podczas czytania tej książki. Autorka stworzyła postacie (Aud i Leo), do których czytelnik od razu czuje sympatię. Podoba mi się, że depresja nie została przedstawiona jako coś romantycznego i "cool".

"Miłość za wszelką cenę" na długo zostanie w mojej pamięci ze względu na mocną, wzruszającą historię oraz ciekawych i skomplikowanych bohaterów. Zakończenie pozostawia pewien niedosyt, aż się prosi o dopisanie drugiego tomu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...