poniedziałek, 13 lutego 2017

Piasek Raszida - Brandon Sanderson

„Piasek Raszida” to I tom serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze”. Książka dedykowana jest nastolatkom, ale ja również świetnie się bawiłam podczas czytania.


Wydawnictwo: IUVI
Autor: Brandon Sanderson
Seria: Alcatraz kontra Bibliotekarze
Objętość: 312 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena:  29,99 zł  22,43 zł

Alcatraz Smedry jest wyjątkowo sarkastycznym oraz sceptycznym chłopcem. Ze względu na swojego pecha (psuje wszystko czego się dotknie) nieustannie zmienia rodziny zastępcze. W trzynaste urodziny jego życie wywraca się do góry nogami. Otrzymuje, i szybko traci, tajemniczy spadek po rodzicach - woreczek z piaskiem. Niespodziewanie pojawia się jego dziadek, który wyjaśnia mu, że rodzina Smerdy walczy z  Bibliotekarzami. Tajna i złowroga organizacja rządzi światem i kontroluje informacje przekazywane ludziom. W odzyskaniu piasku Raszida pomaga zróżnicowana ekipa: antropolog Sing Sing Smedry , Quentin Smedry, rycerz Bastylia.  Każde z nich ma swoje unikalne zdolności, które przydają się w misji.

Sanderson stworzył całkiem ciekawy i oryginalny świat. Mamy mówiące dinozaury, ożywieńce wykonane z kartek papieru, magiczne soczewki okularów oraz "talenty", które na pierwszy rzut oka wydają się kompletnie niepotrzebne (np. mówienie bez sensu, potykanie się, czy psucie wszystkiego co się nadwinie). "Piasek Raszida" to niezwykle wciągająca i nieprzewidywalna historia. Pomimo, że główny bohater podczas snucia swojej opowieści, ciągle wtrąca poboczne wątki, akcja jest szybka. Mamy również niezliczoną ilością dowcipnych dialogów.

Książka podzielona jest na rozdziały  oraz posiada czarno-białe ilustracje, które idealnie pasują do treści. 

Oczywiście opowieść o Alcatraz kończy się tak, że aż się prosi o kontynuację. Czekamy na tom II :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...