wtorek, 28 marca 2017

Ekstra Labirynty - sposób na nudę

Dzisiaj przedstawię najnowszą propozycję wydawnictwa Wilga - "Ekstra Labirynty", która doskonale potrafi zająć znudzonego przedszkolaka.


Wydawnictwo: Wilga
Seria: Książka z Pisakiem
Objętość: 24 strony
Oprawa: spirala
Format: 215 x 270 mm
Cena: 19,99 zł 

Sama oprawa książeczki jest świetna. Wykonana została z trwałego materiału, dołączono również do niej mazak zakończony gąbeczką do ścierania. Kartki są grube, ich powierzchnia śliska i pisak bardzo łatwo z niej usunąć. Zasada działania jest bardzo prosta, dziecko maluje po śliskich stronach mazakiem, a później może zetrzeć swoją pracę i zacząć zabawę od nowa. Podoba mi się, że książeczka ma oprawę na spirali, dzięki czemu wygodnie można ją otworzyć na dowolnej stronie. Całość prezentuje się bardzo kolorowo, wesoło i atrakcyjnie dla dzieci. U nas "Ekstra Labirynty" spisują się pierwszorzędnie zarówno w domu, jak i w podróży.


W książeczce znajdziemy aż 25 zadań. Miłośnicy labiryntów m.in. zaprowadzą biedronkę do motylka, pomogą myszce zdobyć serek, osiołkowi dojść na łąkę, małpce znaleźć banany, a kurom trafić do kurnika. Tematyka labiryntów jest różnorodna, ale wszystkie mają kolorowe i przyciągające wzrok ilustracje.


Poszukiwanie drogi przez labirynt to nie tylko doskonała zabawa, ale również ćwiczenie rączki. "Ekstra Labirynty" to takie remedium na nudę, które przy okazji rozwija wyobraźnię przestrzenną, koncentrację i logiczne myślenie. Mój przedszkolak z wielkim zapałem wypełnia zadania, a ja już nie słyszę: "Mamo, nudzi mi się". Warto kupić książeczki wielokrotnego użytku, bo z pewnością posłużą maluchom przez dłuższy czas.  Polecamy.


W serii "Książka z Pisakiem" ukazały się cztery tytuły - "Super Labirynty", "Połącz kropki", " Łamigłówki" oraz "Extra Labirynty".


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...