piątek, 10 marca 2017

Klucz Blackthorna - Kevin Sands

Książkę "Klucz Blackthorna" szczególnie polecam młodzieży, chociaż ja również doskonale się bawiłam podczas lektury. 


Wydawnictwo: Wilga
Autor: Kevin Sands
Objętość: 384 strony
Okładka: miękka
Format: 135 x 202 mm
Cena: 34,99 zł 

Życie zgotowało osieroconemu Christopherowi Rowe smutny los, który odmienia się na lepsze za sprawą dobrego człowieka - Benedicta Blackthorna. Mistrz aptekarski przyjmuje sympatycznego, ciekawskiego i bystrego chłopca na ucznia w swojej aptece. Dni upływają młodemu praktykantowi na nauce tworzenia leczniczych mikstur, czytaniu oraz łamaniu szyfrów, którymi każdy szanujący się aptekarz chroni przed kradzieżą swoje receptury. Wkrótce po Londynie rozchodzą się niepokojące wieści o brutalnych morderstwach aptekarzy. Christopher musi znaleźć rozwiązanie zagadki. Kiedy zostaje zamordowany Benedicta Blackthorn determinacja chłopca sięga zenitu. Może liczyć tylko na pomoc lojalnego przyjaciela Toma. Intryga zatacza coraz szersze kręgi. Zaczyna się istny wyścig z czasem. Czym jest tajemniczy Kult Archanioła? Dlaczego giną aptekarze? Komu można zaufać?

Kevin Sands idealnie oddał klimat XVII-wiecznego Londynu, jego zabytków, zapachów, dźwięków, czy nastrojów żyjących w nim ludzi. Nie miałam problemu z wyobrażeniem sobie ówczesnego świata. Akcja powieści rozgrywa się pięć lat po przywróceni monarchii w Anglii. Ludzie są wciąż nieufni, muszą uważać na swoje słowa, aby nie być posądzonymi o zdradę. Osadzenie fabuły w takim świecie pełnym politycznych i religijnych intryg zdaje się być doskonałym pomysłem. Co ważne informacje historyczne są przekazywane jakby mimochodem, doskonale wplecione w treść.

Akcja książki jest szybka, nieszablonowa oraz zaskakująca. Nasz bohater na każdym kroku staje w obliczu nowego dylematu. Autor doskonale buduje napięcie, a poszczególne wątki naturalnie przechodzą jeden w drugi.

Tajemnicze morderstwa, pościgi, mikstury, szyfry, sekrety i zagadki. Tak, "Klucz Blackthorna" zawiera wszystko to, co czyni powieść ciekawą i sprawia, że ani przez chwilę nie będziemy się nudzić. Wrażenia z lektury mam bardzo pozytywne. Polubiłam Christophera i jestem ciekawa, jak potoczą się jego losy w kolejnej części przygód.Za książkę dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...