sobota, 25 marca 2017

Podróż do świateł Północy

Tym razem za sprawą książki Suzanne Francis "Podróż do świateł Północy" wyruszymy w pasjonującą wyprawę z bohaterami Krainy Lodu. 


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Suzanne Francis
Seria: Kraina Lodu
Objętość: 160 stron
Okładka: twarda
Format: 140 x 208 mm
Cena: 29,99 zł 26,99 zł

Kristoff sprawia Annie, Elzie, Olafowi i Svenowi wielką niespodziankę. Zaprasza ich na coroczną, kryształową ceremonię, która odbywa się zawsze pod koniec jesieni przy blasku zorzy polarnej w Dolinie Trolli. Przyjaciele poznają małego trolla Skałka, któremu brakuje jednego kryształu, aby zdobyć promocję do drugiej klasy. Aby go zdobyć, musi wytropić w górach Bazaltara. Kristoff i jego przyjaciele postanawiają wyruszyć wraz z sympatycznym trollem w podróż. Tik-tak, czas ucieka. Czy sympatycznemu trollowi uda się uaktywnić kryształ tropiciela? Czy zorza polarna się pojawi? Czy ceremonia w ogóle się odbędzie?

"Podróż do świateł Północy" to aż 160 stron ciekawej opowieści o przygodach Elzy, Anny i ich przyjaciół. Na końcu książki mamy 8 kolorowych stron o zorzy polarnej. Młodzi czytelnicy przyswoją sobie sporo informacji o tym fascynującym zjawisku świetlnym. Krótkie rozdziały oraz duża i wyraźna czcionka zachęci dzieci do samodzielnego czytania. Podoba mi się niebanalna szata graficzna. Pozycja dedykowana jest dla dzieci w wieku powyżej 8 lat, ale mój 5-latek świetnie się bawił podczas lektury i nie przeszkadzało nam, że nie ma kolorowych ilustracji.

Książka przypadnie do gustu wszystkim sympatykom Krainy Lodu. Polecamy.Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...