niedziela, 16 kwietnia 2017

Jasna Góra - Dom Królowej. Czytanki majowe

Miesiąc maj kojarzy nam się głównie z Komuniami Świętymi, ale  nie zapominajmy, że to jest również miesiąc Maryi.  Dlatego też na ten szczególny miesiąc chcę zaproponować książkę "Jasna Góra - Dom Królowej. Czytanki majowe".


Zbiór zawiera rozważania na każdy dzień maja (31 opowiadań poruszających wybrane wydarzenia historyczne związane z Jasną Górą i znajdującym się tutaj od wieków, słynącym licznymi cudami Obrazem Najświętszej Maryi Panny).

Krótkie opowiadania przedstawiają historię Jasnej Góry, postacie z nią związane i liczne cuda udzielone za pośrednictwem Matki Najświętszej. Przeczytamy o pochodzeniu Cudownego Obrazu, sprowadzeniu go na ziemie polskie, o napadzie na Sanktuarium, o królowej Jadwidze, królu Stefanie Batorym, królu Zygmuncie III Wazie czy zwycięstwie pod Chocimiem. Ciekawie ukazana została obrona Jasnej Góry w czasie potopu szwedzkiego oraz wpływ Maryi Panny na wielkie zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Kolejne części opisują cuda i nadzwyczajne łaski, pielgrzymki do Częstochowy oraz koronację Obrazu. Kiedy Polska znalazła się pod zaborami i zniknęła z mapy Europy na ponad 120 lat, Maryja stała się kotwicą i opoką dla ludzi. Po odzyskaniu niepodległości  w 1918 roku Najświętsza Panienka dalej otacza opieką nasz kraj. Poruszone zostały takie tematy jak Śluby Jasnogórskie w 1956, Soborowy Czyn Dobroci  czy pielgrzymka papieża Jana Pawła II w 1979 roku. Polacy od początku naszej państwowości byli narodem bardzo maryjnym i zostało to bardzo dobrze przedstawione w pozycji opracowanej na podstawie książki Ewy Hanter "Tutaj bije serce Narodu".

Wielką zaletą książki jest wyraźna, czytelna czcionka oraz przejrzysty układ treści. Kieszonkowy format idealnie zmieści się w torebce czy kieszeni.

"Jasna Góra - Dom Królowej. Czytanki majowe" pomogą nam głębiej przeżyć i uczcić ten maryjny miesiąc. Zdecydowanie polecam.

-----------------------------------------------------------------

Kochani korzystając z okazji życzę Wam 
wypełnionych miłością i spokojem
Świąt Wielkiejnocy


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...