niedziela, 2 kwietnia 2017

Kolorujemy z Akademią Mądrego Dziecka

Kolorowanki dla dzieci są bardzo ważne dla rozwoju maluchów. Dziś chciałabym zwrócić uwagę na kolorowanki z serii "Akademia Mądrego Dziecka", wybraliśmy dwa tematy Podwodne tajemnice i Pojazdy.


Wydawnictwo: Egmont
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Objętość: 128 stron
Okładka: miękka
Format: 165 x 240 mm
Cena: 9,99 zł

Kolorowanki z serii "Akademia Mądrego Dziecka" mają duże, proste, nieskomplikowane obrazki z małą ilością szczegółów i narysowane grubą kreską. Idealne do pierwszych prób kolorowania. Każdy obrazek znajduje się na osobnej kartce i jest podpisany. W lewym górnym rogu jest mały prostokąt ny, czarno-biały obrazek przedstawiający daną rzecz czy zwierzę. Na niego nalepiamy kolorową naklejkę. Naklejki przedstawiają rzeczywisty wygląd przedmiotu czy zwierzęcia. W każdej książeczce mamy 64 nalepki i tyleż samo jest obrazków do pokolorowania.

"Podwodne tajemnice. Koloruję świat"
W środku malowanek czekają wszelkie przedmioty, rzeczy, rośliny i zwierzęta związane z morzem. Mamy m.in. latarnię morską, łódź podwodną, statek, skrzynie ze skarbami, lunetę, kapok, rekina, delfina, kraba, fokę, żółwia, ukwiał, glony i wiele innych obrazków tematycznie związanych z podwodnym światem. 

"Pojazdy. Koloruję świat"
Na pokolorowanie czekają najróżniejsze pojazdy. Od całkiem zwyczajnych typu ciężarówka, autobus, samochód osobowy, po iście fantastyczne jak sanie Św. Mikołaja czy ufo. 

Obrazki możemy pokolorować kredkami czy pisakami. Starsze dzieci mogą ilustracje wykorzystać do wylepienia plasteliną, papierem kolorowym czy pomalować farbkami. Wszystko zależy od naszego malucha i jego inwencji twórczej.

Mojemu przedszkolakowi bardzo spodobały się obrazki i ochoczo je kolorował. Doskonała rozrywka, a przy tym świetne ćwiczenie zdolności manualnych oraz kreatywnego myślenia. Najmłodsze dzieci dzięki kolorowankom uczą się rozróżniać kolory. Wszystkie bez wątpienia przyjemnie spędzają czas na zabawie. Polecamy

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...