wtorek, 25 kwietnia 2017

Nowość w codziennej pielęgnacji skóry maluszków: Sudocrem Care & Protect

Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia, ponieważ ma wyższe pH i jest  o około 20-30% cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Pieluszkę zmienia się około 12 razy dziennie, gdy  mówimy o noworodku i około 8 razy dziennie w przypadku kilkumiesięcznego dziecka. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry w czasie przewijania, by ustrzec malucha przed nieprzyjemnościami  związanymi podrażnieniami delikatnej skóry?


Czy wspomniana czynność zawsze powinna wyglądać  tak samo? Dlaczego tak kluczowy jest dobór odpowiedniego preparatu do pielęgnacji tej partii  skóry? Na te i inne pytania odpowiadamy wspólnie z ekspertem, dermatologiem, prof. dr hab.  n. med. Magdaleną Czarnecką-Operacz.  

Zdaniem eksperta  
O delikatną skórę niemowląt i dzieci należy dbać w szczególny sposób. Ważna jest nie tylko regularna  i dokładna higiena, ale również dobór takich kosmetyków, które nie podrażniają skóry, są  hipoalergiczne i zawierają naturalne składniki wspomagające odbudowę naturalnej warstwy  hydrolipidowej. Odnosi się to szczególnie do tej części skóry, która przez prawie cały dzień jest  w kontakcie z pieluszką. Kosmetyk pełniący funkcję ochronną i wzmacniającą ma tu kluczowe  znaczenie dla zapobiegania ewentualnym podrażnieniom. Od kwietnia br. dostępny jest na rynku  nowy produkt, spełniający wspomniane przeze mnie kryteria, z serii Sudocrem – Sudocrem Care  & Protect, maść ochronna o potrójnym działaniu do stosowania na delikatną skórę dziecka przy  każdej zmianie pieluszki – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz.


Dobre nawyki, wspólne rytuały  
Jesteś ekspertką w okazywaniu uczuć i zabawach z maluszkiem? Możesz być ekspertką również  w pielęgnacji skóry pod pieluszką. Zmiana pieluszki to jedna z najczęstszych czynności, tuż po  karmieniu i usypianiu malucha, którą wykonują mamy. Aby przewijanie nie wiązało się z płaczem  i rozdrażnieniem u dziecka warto znać kilka zasad z nim związanych. 

Sprawdzaj pieluszkę systematycznie, np. tuż po karmieniu, wtedy, gdy maluch wysyła sygnały  mogące wskazywać na konieczność przewijania, ale również wtedy, gdy nic nie wskazuje na potrzebę  zmiany. Systematyczna kontrola pieluszki zmniejszy ryzyko odparzeń.
Uchroń malucha przed nieprzyjemnościami, takimi jak pieczenie, swędzenie czy ból związany  z odpieluszkowym zapaleniem skóry. Przede wszystkim dokładnie oczyszczaj skórę malucha przy  każdej zmianie pieluszki. Nie pozwól, by bakterie zostały na dłużej w środowisku wilgotnym  i ciepłym, co sprzyja rozwojowi infekcji. Świeżo upieczone mamy bardzo często pośpiesznie  wykonują tę czynność, bo np. dziecko reaguje płaczem i jest poddenerwowane, podczas gdy  dokładne oczyszczenie pupy jest podstawą profilaktyki podrażnień.
Dbaj o wietrzenie pupy dziecka. Co jakiś czas pozwól maluchowi pobyć bez pieluszki. Możesz  wówczas rozłożyć matę lub podkłady, by zabezpieczyć łóżko czy dywan przed nieprzewidzianym  siusianiem.
Obmywaj skórę pod pieluszką co jakiś czas, np. co 2 czy 3 przewijanie. Same chusteczki, nawet te  najlepiej nawilżone, nie zapewnią takiego odświeżenia jak ciepła woda.
Chroń skórę dziecka, stosując preparaty hipoalergiczne, które zostały przebadane dermatologicznie  i nie zawierają sztucznych barwników ani środków konserwujących. Jednym nich może być nowy  produkt, docenianej przez rodziców, marki Sudocrem - maść ochronna do codziennej pielęgnacji –  Sudocrem Care & Protect. Preparat dopasowany jest do wrażliwej i delikatnej skóry bobasa podatnej  na podrażenienia. Zawarty w kremie ekstrakt z winogron chroni skórę przed zakażeniem  bakteryjnym oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Wzbogacony o witaminę E i prowitaminę B5  skład wzmacnia skórę i pozwala utrzymywać ją w dobrym stanie. Szczelna bariera ochronna  zatrzymuje naturalną wilgoć, dzięki czemu skóra jest miękka, gładka i elastyczna. Maść chroni nawet  najbardziej delikatną skórę przed otarciami i czynnikami drażniącymi. Preparat nie zawiera cynku,  więc nie działa wysuszająco.
Rób to, co podpowiada Ci intuicja – młode mamy narażone są na dobre rady otoczenia, również  w kwestii przewijania, podczas gdy Ty sama najlepiej wiesz, co sprawdza się u Twojego dziecka, a co  nie. Każde dziecko jest inne, dlatego bardzo indywidualnie należy podejść do jego potrzeb.
Edukuj się sprawdzając np. to, co pojawia się na rynku, jakie badania zostały w ostatnim czasie  przeprowadzone, jakie produkty pojawiły się w sprzedaży. Dziecko rośnie bardzo szybko, a wraz  z tym zmieniają się jego potrzeby, za czym musi nadążyć każdy rodzic. Dotyczy to każdego aspektu  macierzyństwa, również tego związanego z codzienną pielęgnacją.
Miej Sudocrem w pogotowiu – jeśli widzisz, że pojawia się zaczerwienienie czy zmiany wysiękowe  najlepiej zastosuj krem Sudocrem, który koi i łagodzi podrażnienia już po 2 dniach od momentu  aplikacji. Na co dzień używaj produktu zapobiegającego podrażnieniom np. Sudocrem Care  & Protect. Oba te preparaty to kompleksowa opieka nad pupą Twojego dziecka.


Sudocrem Care & Protect 
W trosce o dobro najmłodszych oraz wygodę rodziców nowe opakowanie  kremu Sudocrem Care & Protect posiada zatrzaskowe zamknięcie, aby  otwarcie tuby było łatwe i szybkie, dzięki czemu preparat w komfortowy  sposób będzie można nanieść jedną dłonią na delikatną skórę maluszka.

Artykuł promocyjny
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...